הדולר חידש את העלייה שלו לעומת השקל, כששערו היציג עלה בכ-0.03% ל-3.579 שקלים. במסחר הבין בנקאי של הבוקר (ה') הדולר נחלש קלות ל 3.5724, אך מדובר כנראה במגמה טכנית בלבד.

במחלקת המחקר של FXCM ישראל מציינים הבוקר כי "הדולר-שקל ממשיך לדחוף מעלה ואתמול הצליח לטפס חטופות לשיא חדש מעל 3.58. זו רמת ההתנגדות המשמעותית כעת, ונעילה יומית מעל רמה זו עשויה לפתוח פתח להאצה כלפי מעלה ל-3.60. התנועה כעת היא תנועת מומנטום, כאשר עוד ועוד סוחרים מצטרפים למהלך העולה".

"לפי שעה, לא ראינו שום תיקון משמעותי כלפי מטה והדבר מחזק את המגמה", הוסיפו ב-FXCM, "ביממה האחרונה לא נרשמו התפתחויות משמעותיות בגזרות השונות ובשוק ממתינים להכרעות בנוגע לתקציב. אם הממשלה בסופו של דבר לא תרחיב באופן קבוע את הגירעון, בשוק צפויים להגיב לכך בחיוב והשקל עשוי להתייצב".

במחלקת המחקר גם מסתכלים על שווקי העולם ומציינים כי הדולר ממשיך לבסס את כוחו. לדברי מומחי החברה, אם ביום שישי יתפרסם דוח התעסוקה, ואם הוא יאשש את המשך מגמת התרחבות שוק התעסוקה, הדולר צפוי לזנק".

תשומת הלב עוברת היום לאירו בעקבות פרסום החלטות המדיניות של בנק אירופה. האירו נסחר למול הדולר בשפל של שנה, ואם הבנק ירמוז על צעדים מרחיבים נוספים, המטבע האירופי צפוי להיחלש עוד יותר.


האירו, מחכים לבנק אירופה. צילום: רויטרס