חבר הנהלת איגוד הכדורסל, ומי ששימש בעבר כיושב הוועדה המקצועית של איגוד הכדורסל, איתן רוב, הודיע היום (א') על פרישה מהנהלת האיגוד אחרי למעלה מ-20 שנות פעילות. 

"אני עושה זאת בלב כבד ובצער רב", אמר היום רוב, "לאחרונה גברו עיסוקיי מחוץ לכדורסל באופן שאינו מאפשר לי להקדיש את הזמן הדרוש לביצוע תפקידיי באיגוד הכדורסל, זאת לאור עיסוקיי ומחויבותי לקבוצת "ניסקו-ארדן" ולבעליה".

רוב התייחס למצב בענף ואמר: "הכדורסל הוא הספורט הקבוצתי המוביל בישראל, ולמרות הרחש-בחש שבו, הוא מגיע להישגים מכובדים בכל השנים. חשוב שהאיגוד יפעל לביצוע רביזיה מבנית מהותית ויתאים את עצמו לעולם המודרני. חשוב שהאיגוד יפתח את השורות ויקלוט לתוכו אנשי עשייה מהסקטור העסקי, שיכניסו דפוסי התנהלות עדכניים וייצרו איזון הולם בהרכב הנהלת האיגוד בין דירקטורים בלתי תלויים לבין כאלה הפעילים באיגודות השונות".


רוב, פורש אחרי 20 שנה. צילום: פלאש 90

"אין זה סוד שגם ענף הכדורסל נמצא במשבר מנהיגותי. לכן אני מאחל כי האיגוד ימצא יו"ר בעל משקל ציבורי ראוי שישכיל, יחד עם חברי הנהלת האיגוד ועובדי איגוד הכדורסל, להוביל ולהעלות את הכדורסל על דרך המלך".

הבוקר פנה יו"ר הנהלת ארגון אומ"ץ לניצב מני יצחקי, ראש אגף החקירות החדש במשטרת ישראל, בבקשה לחקור את החשד לאי סדרים, והן את האיומים הפנימיים באיגוד, בהם היה מעורב רוב.

רוב היה אחד המועמדים לאיוש תפקיד יו"ר איגוד הכדורסל. לאחרונה הוא הואשם על ידי שאול אייזנברג וסיעת עוז, כי איים על חבר הסיעה צביקה ליבר.  מסיעת עוז נמסר:" ברוך שפטרנו. במכתב ההתפטרות שלו נותן רוב גם עצות, שלא היה כל סיכוי במימושן כל עוד היה במערכת והפגין את הכוחנות שלו".