מדיווחים שונים ברוסיה עולה כי דייויד בלאט, מאמנה של מכבי ת"א, עשוי לחזור ולשמש כמאמנה של נבחרת רוסיה - אחרי שעזב אותה בתום שבע שנות אימון, בהן הוביל את הנבחרת הרוסית לזכייה באליפות אירופה ב-2007, וכן לזכייה במדליית ארד במשחקים האולימפיים בלונדון 2012.

על פי הפרסומים, ראשי התאחדות הכדורסל הרוסית מנסים להפעיל לחץ גדול על בלאט בנושא הזה, ושני הצדדים נפגשו בימים האחרונים, כשמכבי ת"א - קבוצתו של בלאט, שיחקה בטורניר גומלסקי במוסקבה.

בלאט עצמו לא מרחיב בשלב זה על הנושא, אך הסכים לומר בעניין: "כלום לא סגור כרגע וזה לא אומר שלא יהיה סיכום בהמשך. הרוסים ביקשו להיפגש עמי והסכמתי מתוקף הכבוד שאני רוחש להם".


בלאט. צילום: עדי אבישי

ראשי התאחדות הכדורסל הרוסית מאד מאוכזבים מהכישלון של הנבחרת הרוסית במהלך אליפות אירופה בסלובניה. הנבחרת סיימה את דרכה בשלב הבתים הראשון, ולא הצליחה להעפיל לשלב השני. כמו כן, לא התברגה רוסיה בשלושת המקומות הראשונים בבית, וסיימה במקומות 24-21 עם ארבעה הפסדים וניצחון בודד על טורקיה.

מעבר להפסדים, הפגינה הנבחרת הרוסית בטורניר בסלובניה יכולת חלשה מאד כשהיחיד שסיפק את הסחורה בשורותיה היה אלכסיי שבד, שסיים את השלב הראשון עם ממוצעים של 16.4 נקודות ו-4.8 אסיסטים.