מכבי ת"א שבה היום (ב') ממחנה האימונים וממסע המשחקים בבלגיה וברוסיה במסגרתו רשמה נצחונות על אנטוורפן ושרלרואה הבלגיות, והפסידה ללוקומוטיב קובאן הרוסית ופנאתינייקוס היוונית. הקבוצה תקיים ביום חמישי מסיבת עיתונאים לקראת פתיחת העונה, ותשחק בשבוע הבא מול הפועל ת"א במסגרת גביע הליגה.

מאמן הקבוצה דייויד בלאט אמר: "מחנה האימונים לא מסתכם בתוצאות של משחקים. כמובן שזה חלק חשוב, אבל המטרה היא להכניס כמה שיותר שחקנים לקבוצה ולעבוד בצורה אינטנסיבית ויסודית על העקרונות של השיטה שלנו. בגדול היה לנו מחנה אימונים מאוד מוצלח. להסביר נפילה במשחק כזה או אחר זה לא מהותי כרגע. אנחנו עדיין לא מדברים על משחקים רשמיים".

בלאט התייחס ליכולתה של הקבוצה בשלב זה: "הרמה בצמד המשחקים האחרונים הייתה מאוד גבוהה, וזאת הרמה של היורוליג. כולנו צריכים לעבוד קשה כדי להצליח להתמודד ברמות הגבוהות. תמיד יש מה לתקן וזה בא לידי ביטוי גם במהלך העונה. אתה כל הזמן בונה, משפץ, מתקן, עושה שינויים ומשתדל להעלים נקודות תורפה".

בלאט הגיב לדיווחים על אפשרות שישוב לאמן את נבחרת רוסיה, ואמר: "מה שפורסם לא נכון. ביקשו לדבר איתי ושלחו שליחים, אבל לא היה משהו רשמי. אמרתי שאני מוכן לשבת ולשמוע אבל מעבר לזה אין שום כוונות מבחינתי".


צילום: עדי אבישי