בלילה שבין שישי לשבת ייערך דרבי הישראלים בלגית האנ.בי.איי, כשעמרי כספי מיוסטון רוקטס וגל מקל, שחקנה של דאלאס מאבריקס, ייפגשו בעימות חזיתי.

מקל התראיין בעניין לאתר היהודי JTA ואמר: "זה דבר גדול שלמדינה כל כך קטנה יהיו שני שחקני NBA. ראיתי את ההתרגשות כשכספי נכנס לליגה ואני ממש מצפה להתרגשות הזו. אני מקווה שאביא גאווה".

מאמן יוסטון רוקטס, קווין מקהייל, החמיא ופרגן לכספי וסיפר שהוא ראה אותו כשהיה בן 18. "הוא היה אגריסיבי והוא זז טוב. חשבתי שהייתה לו עונת רוקי טובה. לגבי השנתיים האחרונות זה פחות עבד. עמרי מאד מתאים לסגנון שלנו ואני מקווה שהסגנון שלנו יתאים לו. אני ממש אוהב אותו ומאמין שהוא יעזור לנו".


מקל. צילום: רויטרס

גם מקל קיבל לא מעט מחמאות בכתבה. ריק קרלייל מאמנה של דאלאס מאבריקס אמר עליו: "גל מקל התקדם ממשחק למשחק, יש לו ידע רב, והקליעה שלו משתפרת מיום ליום".

מי שעוד התראיין לכתבה הוא בראד גרינברג, מאמנה של הפועל ירושלים, שאימן בעונה שעברה את מקל במכבי חיפה, בעת שהשניים זכו יחדיו בתואר האליפות. "דווקא בהפסד שלנו למכבי ת"א בגמר גביע המדינה, הבנתי עד כמה מקל מיוחד וטוב. הוא עשה במשחק הזה מהלכים גדולים ובאמת היה לו משחק מצוין", אמר גרינברג.