דייויד סטרן, הקומישינר של ליגת ה-NBA ב-30 השנה האחרונות, ומי שהפך את ליגת הכדורסל האמריקאית לאחד המותגים היותר מצליחים בספורט האמריקאי, יפרוש מחר (ש') מתפקידו ויפנה את כיסאו לטובת סגנו, אדם סילבר.

סטרן, שנחשב לאחד מאנשי הספורט המשפיעים ביותר בעולם, הפך את ליגת ה-NBA לסמל ומופת של ניהול ספורטיבי ומקצועני. בתקופתו הצטרפו לליגה שבע קבוצות בערים שונות, והוא דאג להעלות בצורה משמעותית את הכספים ששילמו ערוצי הטלוויזיה השונים תמורת זכויות השידור. בעיקר, הפך סטרן את ה-NBA למותג גלובאלי אדיר שהביא לחשיפה גדולה במדינות שונות, ובשווקים חדשים שנחשפו לליגה.


סטרן. צילום: רויטרס

בכהונתו האחרונה סטרן הביא לכך שמשחקי הליגה ישודרו בלא פחות מ-215 מדינות ברחבי הגלובוס, ב-47 שפות שונות, מה שהביא לעלייה משמעותית ביותר בהכנסות הליגה.

בין הקבוצות שהצטרפו לליגה, כאמור, בתקופתו - ניתן למנות את שארלוט הורנטס, מינסוטה טימברוולבס, אורלנדו מג'יק, מיאמי היט, ממפיס גריזליס, טורונטו ראפטורס, ובהמשך אוקלהומה סיטי ת'אנדר וניו אורלינס פליקנס.

בתקופות כהונתו של סטרן נערכו ארבע שביתות גדולות בשנים 1995, 1996, 1998/9 כאשר השביתה האחרונה שנמשכה מספר חודשים נרשמה בשנת 2011. כעת, בגיל 71, יכול סטרן לפרוש בשקט ובנחת - ולבלות זמן יקר עם משפחתו, תוך שהוא רואה את המפעל הענק שבנה.