"להיות האחד זה בדיוק כמו להיות מאוהב - אף אחד לא צריך להגיד לך שאתה מאוהב, אתה פשוט יודע את זה. בכול כולך". מכבי ת"א עשתה הערב (ב') את הצעד המשמעותי ביותר העונה בדרך להיות "האחת". לא במטריקס, אלא בליגת העל. למעשה, בפעם הראשונה העונה השאלה היא כבר לא "האם מכבי ת"א תזכה באליפות?", אלא "מתי מכבי ת"א תזכה באליפות?".

0:2 גדול על הפועל ב"ש (התוצאה משקרת. 0:4 הייתה תוצאה משקפת יותר את יחסי הכוחות) פתח פער של שמונה נקודות בין הצהובים של פאולו סוזה לאדומים מבירת הנגב, כשנותרו שמונה מחזורים בלבד לסיום העונה.

הערב, בדיוק כמו בהרבה משחקים העונה - הסיפור הגדול לא היה ה"מה", אלא ה"איך". מכבי לא רק ניצחה את הקבוצה היחידה שעומדת העונה בינה ובין צלחת אליפות שנייה ברציפות - היא עשתה את זה בצורה משכנעת ושאינה משתמעת לשתי פנים. איש מ-14 אלף הצופים שעזבו את בלומפילד - ולא משנה צבע חולצתו - לא חשב שהפועל ב"ש של הערב הייתה ראויה ליותר מאפס נקודות. או שהמארחת הייתה ראויה לפחות משלוש.


הצהובים חוגגים. האליפות היא כבר לא שאלה ש "אם", כי אם של "מתי". צילום: עדי אבישי

למען ההגינות, חובה לציין שהניצחון הגדול נולד בחטא: שער שכבש ברק בדש כבר בדקה השנייה למשחק אמור היה להיפסל, משום שהחלוץ נעזר בידו בבירור. השופט הראשי לירן ליאני לא ראה, שופט הרחבה לירן וקסברגר לא ציין ומכבי ת"א נהנתה מפתיחה מוחצת.

מצד שני, אחרי המהלך הגאוני של טל בן חיים באגף שמאל והכדור השטוח שהשאיר את בדש מול שער ריק - לעובדה שהיד של בדש הבקיעה את השער ולא הראש, הרגל או החזה הייתה משמעות פחותה מבחינת ב"ש, במיוחד לאור המפגש הקודם בין הקבוצות, שגם בו כבשו הצהובים שער ראשון בתוך שלוש דקות.

בדש לא המתין הרבה לפני שכבש את שערו השני (27), והפעם עשה זאת באופן חוקי, אחרי שניצל רפיון בהגנת האורחים ובעט מקרוב לפינה העליונה. בשאר 63 הדקות שנותרו למשחק ניסתה ב"ש לחזור למשחק, אך הצהובים הדפו אותם בקלילות.

האלפים ביציעים היו באקסטזה, ובצדק. אחרי החולשה בדרבי האחרון, אחרי שכמעט ולא הבריקה בחודשים האחרונים וניצחה בקושי - מכבי ת"א שיחקה הערב כמו אלופה. כמו קבוצה שיודעת שהיא אלופה. והיא לא באמת הייתה צריכה ניצחון שני העונה על הטוענת הנוספת לכתר כדי לדעת את זה. היא פשוט יודעת.


בדש כובש את הראשון בעזרת ידו. צילום: עדי אבישי