סגן נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי ג'ון קואטס כינה היום (ג') את הכנותיה של ברזיל לאולימפיאדת 2016 בריו דה ז'ניירו "הגרועות ביותר" שראה מעודו, ואמר כי הן נמצאות בעיכוב משמעותי. עם זאת, אמר קואטס, אין מועמדת חלופית ריאלית לאירוח האולימפיאדה.  

קואטס, שדיבר בפורום אולימפי בסידני, אמר לחברי הפאנל כי הקמתן של חלק מהתשתיות שאמורות לארח את המשחקים כלל לא החלו, בניית מבנים אחרים מתעכבת, ואיכות המים מדאיגה מאוד את הוועד, שנתיים בלבד לפני התחרות. 

"אני חושב שהמצב הנוכחי גרוע יותר מזה שהיה באתונה", אמר קואטס, שהתייחס בכך להכנות לאולימפיאדת 2004, שסבלו גם הן מעיכובים משמעותיים בבנייה. "ביוון נאלצנו להתמודד עם ממשלה אחת ועם כמה רשויות מקומיות. כאן יש מעט מאוד תיאום בין הממשל הפדרלי לבין הערים, שאחראיות ללא מעט מהבנייה. בנוסף, לערים יש עניינים חברתיים שיש לדאוג להם; זאת לצד ההכנות למונדיאל שיחל בעוד כמה חודשים בלבד. מדובר בהכנות הגרועות ביותר שחוויותי". 

>>> רוצים לקבל ניוזלטר של אתר דה פוסט? הירשמו כאן

ההכנות לאולימפיאדה הראשונה שתיערך בדרום אמריקה רצופות דחיות ועיכובים, ומעלות שאלות קשות בנוגע לרמת התקשורת בין הגופים השונים שאמורים להיות אחראים לקידום הפרויקט - הממשלה, הרשויות המקומיות והמארגנים. הוועד האולימפי הבינלאומי הודיע בתחילת החודש על סדרת צעדים שינקוט על מנת להאיץ את ההכנות, בין השאר שליחת פקחים, מנהלי פרויקטים וקבוצות מומחים. 


מבצע משטרתי למיגור הפשע בפאבלת ז'אקרזיניו בריו. צילום: רויטרס