שבוע שבו אוהדי כדורגל מסביב לעולם התחרו בהשתלחויות ארסיות על הטקטיקה ההגנתית של ז'וזה מוריניו הגיע אתמול (ג') לסיומו בצורה מפתיעה.

יומיים אחרי שברנדן רוג'רס התלונן במסיבת העיתונאים כי צ'לסי החנתה בליברפול "לא אוטובוס אחד, אלא שניים", נשאל מאמן אתלטיקו מדריד לדעתו על הטקטיקה שבה נקט הפורטוגלי במשחק הראשון בין הקבוצות בחצי גמר ליגת האלופות (0:0). "אין לי שום בעיה איתה", הוא הפתיע, "לכל מאמן יש את שיטות המשחק שלו וכל אחד פועל לפי הדרך שהוא מאמין שתשיג לו את התוצאות הטובות ביותר. זה לא משנה אם משחקים עם עשרה שחקנים הגנה, עשרה שחקני קישור או עשרה חלוצים. כדורגל משחקים כדי לנצח, והתוצאות הן אלה שחשובות. אם כולם היו משחקים אותו דבר, המשחק היה הופך למשעמם".

סימאונה הוא ג'נטלמן, אבל גם חכם. הוא יודע שהערב (21:45) הוא כנראה יהיה המאמן של הקבוצה שתיסוג לאחור ותנסה להשיג את שער החוץ שלה במתפרצת, בזמן שצ'לסי תצטרך לשנות את הדרך שבה הופיעה בשני המשחקים האחרונים וליזום.

אבל עוד לפני שמדברים בצ'לסי על טקטיקה, נראה שאת העבודה החשובה ביותר עשתה השבוע רופאת הקבוצה, אווה קריניו. עד לפני שבוע, האבחנה הייתה שפריקת הכתף של פטר צ'ך תאפשר לו לחזור למגרשים רק בעונה הבאה; שג'ון טרי יוכל לחזור אולי רק לגמר הצ'מפיונס; ושאדן הזאר וסמואל אטו בספק גדול.


אדן הזאר. כשיר לחלוטין, אך האם יוליך את צ'לסי לגמר? צילום: רויטרס

נכון לאתמול, הארבעה השתתפו באימון המסכם של צ'לסי, ולפחות במקרה של טרי והזאר - מוריניו הצהיר כי הם כשירים לחלוטין. באשר לשוער הצ'כי - הוא אמנם יצא אתמול לאימון, אבל לא לקח בו חלק אינטנסיבי, מה שהביא להשערות כי מארק שווארצר ימשיך לפתוח בין הקורות.

"המסר שרצינו להעביר הוא שכולם מוכנים", אמר מוריניו מאוחר יותר, במסיבת העיתונאים. "אפילו השחקנים שלא יכולים לשחק בליגת האלופות או מושעים, לקחו חלק באימון", הוסיף, "מה יהיה ההרכב שיעלה מחר זו שאלה אחרת. אולי בכלל נשחק כמו בדרך שבה סיימנו את המשחק מול פ.ס.ז', עם טורס, בה ואטו. עד עכשיו אנחנו הקבוצה היחידה בליגת האלופות ששיחקה עם שלושה חלוצים בו זמנית על המגרש".

בשלוש העונות האחרונות בריאל מדריד, מוריניו הודח בחצי הגמר. המכנה המשותף לשלושת החצאים האלה היה שהבלאנקוס הפסידו את המשחק הראשון. בחצי הגמר שהפורטוגלי ניצח בו את המשחק הראשון, לפני ארבע שנים עם אינטר, הוא הגיע לגמר וגם זכה בגביע. הערב, לראשונה בקריירה שלו בליגת האלופות, מוריניו יגיע למשחק חצי גמר ביתי עם תיקו 0:0 ממשחק החוץ והבנה שהפעם הוא חייב לכבוש כדי לעלות. משעמם זה לא יהיה.