ז'וזה מוריניו הציב את ליגת האלופות בראש רשימת היעדים של הבלוז, אבל בדרך לתואר הנכסף חיכו לו שתי קבוצות ממדריד, ואת הראשונה - אתלטיקו - הוא לא הצליח לעבור.

המספרים של האלופות היו לטובת צ'לסי, שלא הפסידה 16 משחקים נגד ספרדיות מאז נוצחה על ידי ברצלונה ב-2006, אבל הסטטיסטיקה הוכיחה שלפעמים, היא כן משקרת.


הבלוז לא הצליחו לעבור את הספרדיה הראשונה, בדרך לשניה. צילום: רויטרס

מהלך המשחק:

דקה 4: צ'לסי הצליחה להסתדר עם קרן של אתלטיקו, אך הכדור הורחק היישר אל קוקה, הקשר הספרדי הקשית מעל שוורצר מזווית קשה מאוד ונעצר רק על-ידי משקוף השער.
*מרק שוורצר האוסטרלי, שפתח כאמור בשערה של צ'לסי לאור חסרונו של צ'ך, הוא השחקן המבוגר ביותר שפתח אי פעם בליגת האלופות בשלבי הנוק-אאוט. הוא בן 41 ו-206 ימים.

דקה 15: רמירז הוכשל מרחק של כ-18 מטרים מהרחבה, וויליאן הברזילאי סובב מעל החומה אבל פיספס במטרים ספורים את מסגרת השער של קורטואה.

דקה 18: קייהיל איבד כדור סמוך לרחבה, אבל הגיע בזמן לסגור את הבעיטה של דייגו קוסטה. קרן לאתלטיקו.


אתלטיקו רמסה את צ'לסי, בדרך לדרבי ראשון בגמר הצ'מפיונס. צילום: רויטרס

דקה 23: איבנוביץ' מסר כדור חוץ נהדר אל מרכז הרחבה, דויד לואיז הברזילאי עצר את הכדור על החזה וקינח בבעיטת מספרת שכמעט והכניעה את ההגנה הספרדית.
*טיאגו הוא השחקן שרץ הכי הרבה על המגרש. בחצי השעה הראשונה כיסה 3.85 קילומטר.

דקה 36, 0:1 לצ'לסי: פרננדו טורס, שידוע כאוהד אתלטיקו מדריד, זכה לפתוח בהרכב והשיב למוריניו בגדול. וויליאן הצליח להשתחרר מהשמירה, השאיר את הכדור לאספיליקווטה וכדור הרוחב של המגן מצא את "אל-ניניו" במצב נוח מול קורטואה, מצב ממנו כל שנותר לחלוץ לבעוט בעוצמה פנימה

דקה 42: נגיחה של אדריאן ממרכז הרחבה נקלטה ללא קושי על-ידי שוורצר.

דקה 44, אתלטיקו משווה ל-1:1: הקבוצה של סימאונה הייתה זקוקה לשער חוץ ומצאה אותו במהרה. חואנפראן עלה להתקפה ומסר כדור רוחב שמצא את אדריאן ללא כיסוי, האחרון שרק החמיץ שתי דקות קודם לכן השווה את המשחק. שערו השני העונה בליגת האלופות (השער הקודם הובקע בנובמבר).

דקה 47: הגנת צ'לסי פספסה את כדור הרוחב, טוראן בעט קרוב כדור חזק שנהדף לקרן.

דקה 53: וויליאן הרים כדור מסובב לרחבה, ג'ון טרי עלה מעל כולם ונגח בעוצמה כדור שהדף בקושי קורטואה.

דקה 61, אתלטיקו השלימה מהפך: סמואל אטו, שרק עלה מהספסל לפני 5 דקות, הכשיל את דייגו קוסטה ברחבה. החלוץ לקח את האחריות ובעט פנדל מצוין פנימה. 1:2 לאורחת.
*שערו השמיני של דייגו קוסטה ב-8 משחקים בליגת האלופות. הישג שיא לשחקן בעונת הבכורה במפעל.

דקה 65: שוב היה זה וויליאן שהרים כדור חופשי מופלא לרחבה, הפעם דויד לואיז הגיע ראשון אולם מראשו הכדור ננעץ בקורה והורחק על-ידי קורטואה והגנת אתלטיקו.

דקה 72, 1:3 לאתלטיקו מדריד: ארדה טוראן ניפץ למוריניו וצ'לסי את חלום הגמר. הקשר הטורקי נגח מקרוב וראה את שוורצר מונע ממנו שער וודאי בקצות האצבעות, אך הכדור חזר אל הקשר היישר מהמשקוף וממטרים ספורים הוא לא התקשה לגלגל פנימה. 


דויד לואיז מדוכא. צילום: רויטרס

הרכב צ'לסי: שוורצר, איבנוביץ', קייהיל, טרי, קול (אטו 54), אספיליקווטה, רמירז, לואיז, הזאר, וויליאן, טורס (בה 67).

הרכב אתלטיקו מדריד: קורטואה, חואנפראן, מירנדה, גודין, פליפה לואיז, מריו סוארס, טיאגו, אדריאן (גרסיה 66), קוקה, טוראן, דייגו קוסטה