המשחק הערב יפגיש שתי קבוצות במומנטום הפוך, והעובדה שבשבוע שעבר מכבי ת"א פירקה את סיינה היא אמנם לא יתרון סטטיסטי, אבל היא תוכל לספק את הרוח הדרושה לצהובים על מנת לחזור מספרד עם ניצחון.

על הפרקט, הצהובים יהיו תלויים באקס פקטורים: יוגב אוחיון, גיא פניני ושון ג'יימס - בתנאי
כמובן שדווין סמית' וריקי היקמן יתנו את המנה הרגילה שלהם.

מכבי חייבת להפעיל לחץ גדול על מובילי הכדור של קאחה לאבורל, כיוון שזה החלק הפחות חזק של הקבוצה הבאסקית. שני אספקטים נוספים שדייויד בלאט יצטרך להדגיש בפני השחקנים: ריבאונד התקפה, שיכול להתברר כמכריע במשחק צמוד, ומניעת השלשות של קאחה במשחק מעבר.

לקבוצה מוויטוריה יש רשימה ארוכה של פורוורדים שקולעים שלשות ומשתמשים במשחק התקפה מגוון, אבל הגארדים שלה, למעט פרננדו סן אמטריו, הם בגדר הסבירים ולמכבי ת"א יש יתרון מסוים בתחום הזה, שהיא צריכה לנצל כדי לייצר נקודות.

> כל העדכונים והפרשנויות של טובי הכותבים - בדף הפייסבוק שלנו. עשו לייק


ליאור אליהו, חוזר בזמן. צילום: עדי אבישי

במיוחד היום, משחק הגנה טוב יתחיל במשחק התקפה מבוקר ונכון עם זריקות טובות. אם במכבי לא רוצים שקאחה תנצל ריפיון זמני ותברח, הם יהיו חייבים לעמוד על כך שגם כשהזריקות לא טובות, הקבוצה כולה חוזרת מהר להגנה.

ללא נקודות קלות, הספרדים יצטרכו לחפש פתרונות אחרים ולא בטוח שיש להם. קאחה היא כרגע קבוצה פגיעה ומכבי בהחלט יכולה לנצל זאת ולהתעלות פעם נוספת כשהיא עם הגב לקיר. אם זה קרה ב־2002 , זה יכול לקרות גם הערב.