לאחר שהרשימה אתמול בשמינית גמר גביע המדינה, והדיחה את מכבי ת"א מהמפעל, עולה היום שוב בית"ר ירושלים לכותרות, הפעם כמעין זריקת הרגעה לאירועים האחרונים, והשליליים, שהתרחשו בה.

היום הודיעו בקבוצה כי ועדת משמעת פנימית קבעה כי הקשר ערן לוי ספג קנס כספי על סך של 6,000 שקלים, וזאת לאחר שעבר עבירה משמעתית. בוועדת המשמעת נכחו יו"ר בית"ר, איציק קורנפיין, נציג מטעמו של גאידמק, ישראל גולדשמיט, מאמן הקבוצה, אלי כהן, ומנהל הקבוצה, מנחם נידם.

כזכור, לוי ספג את הקנס לאחר שהואשם על ידי המאמן כי הוא מזלזל באימונים, וזאת למרות שלטענת השחקן הוא נפצע במשחק נגד מכבי חיפה. אלי כהן אף טען כי השחקן אינו נמצא בתוכניות שלו והוא אינו מעוניין בו כשחקן.

למרות הדברים, כעת הוא צפוי לשוב לאימוני הקבוצה, לאחר שקורנפיין לקח חלק פעיל בגישור בין השניים. כהן אף הבהיר ללוי כי הוא רצוי בקבוצה לפחות עד תום העונה.

קורנפיין התייחס היום לפרשה בדברים שאמר לגל"צ: "העסק יצא קצת מפרופורציות. כל דבר שקשור בערן לוי יוצא מפרופורציות. לטענת המאמן הוא עבר עבירת משמעות, אבל הם יישרו את ההדורים, הוא נקנס וזהו".

 > כל העדכונים והפרשנויות של טובי הכותבים - בדף הפייסבוק שלנו. עשו לייק


ערן לוי. רצוי בקבוצה לפחות עד תום העונה. צילום: אסף קליגר

על השמועות השונות שעלו בעקבות הפרשה, אמר קורנפיין: "'או אני או הוא' זה משפט שמעולם לא נאמר, לא על ידי אלי ולא בכלל. אולי זה לא קשור לערן לוי, אלא יותר לבית"ר וליציאה מפרופורציה לדברים שקשורים אליה. כרגע ערן יכול לשחק נגד נתניה, אבל המאמן יחליט".

למרות סגירת הפרשה הנוכחית, זוהי אינה בעיית המשמעת היחידה עמה נאלצת להתמודד הקבוצה בימים האחרונים. במשחק אתמול שחקן הרכש החדש, זאור סדאייב, הפנה תנועה מגונה לעבר הקהל וג'יבראיל קדאייב ביצע הפרת משמעת ליד ספסל הקבוצה, בעקבות ויכוח עם אחד משחקני מכבי ת"א.

על הפרות המשמעת אמר קורנפיין: "לכל עבירת משמעות אנחנו מתייחסים. לכל עבירה יש נסיבות ייחודיות, במקרה שלהם יש נסיבות מקלות, אבל יש גם דרך התנהגות שצריך לשמור עליה. כך או כך, לא נעלים עין ולא נקל ראש".