מובילת הפלייאוף התחתון, מ.ס.אשדוד, לה 35 נקודות, תארח מחר (20:50, שידור חי בספורט1) את בית"ר ירושלים (במקום השמיני) עם 33. שתי הקבוצות ינסו לצבור נקודות כדי לא להיכנס למאבקי ההישרדות בליגת העל, כשערב המחזור יש לסכנין שמתחת לקו האדום 29 נקודות ולנועלת הטבלה מכבי נתניה 27 נק'. 

באשדוד שורר אי שקט מקצועי, כשבאימון המסכם היום התברר שהמאמן יוסי מזרחי החליט שלא להזמין למשחק את הקפטן דוד רביבו הוותיק ואת החלוץ הבולגרי דמיטאר מקרייב. מזרחי הסביר כי החלטתו היא מקצועית נטו.

מעבר לכך, מהמשחק ייעדר גם הקשר ניר ביטון, הסובל מפגיעה ברגלו וממשיך בטיפולים. גם חאתם אלחמיד וגו'אן אושינאווה יחסרו למאמן. המגן עופר ורטה, שהתאושש מהפציעה, אמר לקראת המשחק: "המצב בטבלה ברור לנו. ניצחון מחר יבטיח שקט והמשך משחקים בלי לחץ". 


יוסי מזרחי, ניפה את מקרייב ורביבו. צילום: עדי אבישי

מנגד, בבית"ר ירושלים הלחץ ענק והחשש מהפסד שיסבך את הקבוצה במאבקי הירידה גדול. הקבוצה צברה בשמונת משחקיה האחרונים רק שתי נקודות וההמתנה לניצחון ארוכה ומלחיצה. בצד המקצועי, חן עזריאל תורגל בהתקפה על חשבונו של זאור סדייב.

רק כמה מאות אוהדים אמורים להגיע מירושלים למשחק במטרה למחות נגד הבעלים ארקדי גאידמק, לו הם קוראים לעזוב את המועדון. הפגנה נוספת מול ביתו של הבעלים ממתינה לאישור המשטרה. גאידמק אמור להיפגש השבוע עם ראש העיר ניר ברקת ולהודיע על החלטתו בנושא עזיבתו או המשך תמיכתו במועדון.

החלוץ ערן לוי יעמוד ביום שלישי בפני ועדת משמעת, בה ייקבע המשך דרכו במועדון אחרי שהמאמן אלי כהן האשים אותו לכאורה בשביתה איטלקית ודרש מהיו"ר איציק קורנפיין לשחרר אותו מהקבוצה.