ג'ייסון קולינס, שהפך אתמול (ב') לספורטאי הפעיל הראשון באחת מארבע הליגות הבכירות בארה"ב שיוצא מאהארון, אמר היום כי הוא הופתע מכמות התגובות החיוביות להודעה שלו.

"זה מדהים, אתה פשוט מנסה לחיות את חייך בצורה כנה ואמיתית, והדבר הבא שקורה לך זה שנשיא ארה"ב מתקשר אלייך", סיפר השחקן בתוכנית הבוקר של ABC. קולינס סיפר שלברק אובמה היה מאוד מעודד בשיחת הטלפון בניהם. "הוא היה מאוד תומך, אמר שהוא גאה בי, ואמר שזה לא רק משפיע עליי, אלא גם על אחרים שמחפשים להתקדם".

על כמות התגובות שקיבל מאז ההודעה שלו אמר קולינס כי זה "מטריף, מעולם לא תיכננתי להיות הראשון. אני מוכן להרים את היד, אבל אני מתסכל לצדדים ומרגיש 'אוקיי, קדימה חבר'ה'. הגיע הזמן שעוד מישהו ירים את ידו ויגיד: 'אתם יודעים מה? כן זה לא ביג דיל. אני עדיין יכול לשחק כדורסל. אני עדיין יכול לעזור לקבוצה לנצח'. זה הדבר החשוב ביותר", סיכם.


קולינס במדי הסלטיקס, "לא תיכננתי להיות הראשון". צילום: רויטרס

הסנטר בן ה-34 חשף את נטייתו המינית במאמר שפורסם אתמול ב"ספורטס אילוסטרייטד", והוא אמר שהוא שמח על זה שהוא 'בחוץ' עכשיו. "אני הכי שמח שהייתי בחיי עכשיו. משקל עצום ירד מכתפיי. כבר יצאתי מהארון אל מול חברי ובני משפחתי, אבל רציתי, בצורה מסוימת להוריד את הפלסטר בבת אחת ובתנאים שלי".

לקולינס אין כרגע קבוצה לעונה הבאה, והוא אמר כי הוא מצפה שחבריו הבאים לקבוצה יקבלו אותו בברכה. הוא שיחק בעונה החולפת בבוסטון סלטיקס ובוושינגטון וויזארדס. "מחברי לקבוצה אני מצפה לתמיכה, כי זה גם מה שאני עושה עבורם. קבוצה היא כמו משפחה, וה-NBA זה כמו אחווה, ואני מצפה שכולנו נתמוך זה בזה על ומחוץ למגרש".

קולינס עשוי להיות הראשון מבין מספר ספורטאים בליגות הבכירות שיצאו מהארון, אבל הוא אמר שההחלטה של כל אחד כמה פתוח להיות, תלוי בו ובסיטואציה שלו. "אני מקווה שכל שחקן יעשה את ההחלטה שתגרום לא אושר. אני יודע שאני מאושר כרגע".