בקושי רב עמדה הערב (ג') בורוסיה דורטמונד באתגר שניצב בפניה לאחר הניצחון על ריאל מדריד במשחק הראשון בין השתיים, והעפילה לגמר ליגת האלופות אחרי הפסד (ראשון העונה בליגת האלופות) 2:0 בסנטיאגו ברנבאו. 

החל משריקת הפתיחה הבהירו הגרמנים שאין בכוונתם לגלם את התפקיד שיועד להם בתסריט הספרדי, וניסו בכל כוחם לכבוש ולהשתלט על מצב העניינים. והתכנית עבדה. למרות שהמחצית הראשונה כללה גם מזל רב (בנוסף ליכולת עילאית של השוער רומן ויידנפלר) כששחקני הבלאנקוס לא הצליחו לנצל מצבי הבקעה בטוחים כדי לכבוש, הצהובים-שחורים הציגו את אותה יכולת נהדרת שהפגינו בדורטמונד ולא היו רחוקים בעצמם מהכרעה מוקדמת.

במהלך 45 הדקות הראשונות הספיק כריסטיאנו רונאלדו לבעוט משני מטרים לגופו של ויידנפלר ומסוט אוזיל להחמיץ כשהוא לבדו לחלוטין מול השוער. בדיעבד ניתן לומר שאלו הרגעים בהם החמיצו הלבנים את הרכבת לוומבלי. בדקה ה-50 רוברט לבנדובסקי, שכבש רביעיה במשחק הראשון, פספס גם הוא הזדמנות פז כשבעט למשקוף אחרי שנשאר לבד מול דייגו לופס הודות לכדור עומק נפלא של מרקו רויס. כמה דקות מאוחר יותר הצליח לופס לעצור גם את אילקאי גנדוגן באחת ההצלות המרהיבות של העונה.


רונאלדו. יודע שזה היה קרוב. צילום: רויטרס

לקראת הסיום נראה היה שהחששות של כל אוהד דורטמונד על הגלובוס מתממשות: בדקה ה-83 העלה קארים בנזמה את הספרדים ליתרון כשניצל כדור רוחב של סרחיו ראמוס ודחק פנימה את ה-0:1. חמש דקות לאחר מכן הוכפלה התוצאה כשאותו בנזמה מסר לאותו ראמוס, שהפציץ מכמה מטרים לרשת הגבוהה את ה-0:2. למרבה צערם עשרות אלפי האוהדים המשולהבים במדריד, גם 5 דקות של תוספת זמן לא הספיקו ללבנים כדי לכבוש, והם נותרו עם המחמאות.