אלוף הרולאן גרוס רפאל נדל הזיע היום (ו') ביום השישי של הטורניר הצרפתי אך הצליח להעפיל לסיבוב השלישי עם ניצחון בארבע מערכות, 6:4, 3:6, 3:6, 3:6 על הסלובקי מרטין קליזן.

הספרדי, שמחפש תואר רולאן גרוס שמיני בקריירה, התקשה במערכה הראשונה מול קליזן, אבל בהמשך חזר לשחק את הטניס המוכר שלו והשלים ניצחון בשעתיים ו-44 דקות. נדאל שבר פעמיים במערכה השניה ופעמיים בשלישית בדרך ל-3:6 ו-3:6 לפני שהכריע גם את המערכה הרביעית עם אותה תוצאה. בסיבוב השלישי יתמודד נדאל מול פאביו פוניני האיטלקי.

רוג'ר פדרר הבטיח את מקומו בשמינית הגמר אחרי שעבר את ג'וליאן בנטו בלי יותר מדי בעיות. השווייצרי ניצח בשתי המערכות הראשונות 3:6 ו-4:6 בתוך 59 דקות. המערכה השלישית הייתה שקולה יותר, אך המדורג 3 בעולם השיג שבירה ברגע קריטי מבחינתו וסגר את המשחק עם 5:7 ו-0:3 בשעה ו-31 דקות. פדרר יפגוש בשמינית את המנצח בין ז'יל סימון הצרפתי לסם קווארי מארה"ב.

בזוגות, אנדי רם ויוני ארליך הצמד הישראלי סיימו את דרכם בטורניר הרולאן גארוס אחרי שהפסידו בסיבוב השני של טורניר הזוגות לצמד הספרדי רוברט באוסטיסטה אגוט ודניאל ג'ימנו-טראבר 7:5, 3:6, 6:3.


נדאל. הזיע במערכה הראשונה, אך ניצח בסופו של דבר. צילום: רויטרס

 

בחזרה ליחידים, שחקן נוסף שיהיה חלק משלב שמינית הגמר הוא דויד פרר המדורג חמישי בעולם. פרר לא התקשה להעיף את בן ארצו פליסיאנו לופס, כשהשיג 7 שבירות במשחק כולו ורשם גם 35 ווינרים בדרך ל-1:6, 5:7, 4:6 תוך שעתיים ו-5 דקות.

עוד אצל הגברים, רישארד גרסקה המקומי גבר על הפולני מיכאל פריז'ייני 3:6, 3:6 ו-0:6, ויפגוש בסיבוב הבא את ניקולאי דוידנקו הרוסי, שניצח את דניס איסטומין האוזבקי. מיכאל יוז'ני הרוסי גבר 3:6, 7:6, 5:7 ו-4:6 על פדריקו דבונייס הארגנטינאי, וטומי האס הגרמני ניצח את ג'ק סול האמריקאי.

נשים

סרינה וויליאמס, המדורגת 1 בעולם ובטורניר, חלפה בקלילות על פני סוראנה קיריסטיאה הרומניה, כשמחצה אותה 0:6 ו-2:6 ב-61 דקות בלבד. האמריקאית תנסה להשיג תואר גראנד סלאם מספר 16 והראשון על החימר בפאריס מאז 2002, וכדי לעשות זאת תצטרך לגבור בשמינית הגמר על המנצחת בין פטרה צטקובסקה (צ'כיה) לבין רוברטה וינצ'י מאיטליה. 

מריה שראפובה שרדה שורה של טעויות בלתי מחויבות כדי להבטיח את מקומה בסיבוב השלישי של האליפות. האלופה המכהנת הגיעה להמשך המשחק מאתמול עם יתרון 2:6 ו-4:6 מול הקנדית יוג'ין בושארד, וסגרה עניין עם 4:6 במערכה השלישית.שראפובה תפגוש את הסינית ז'י זנג למאבק על מקום ב-16 האחרונות.