פסטיבל הקולנוע הבינלאומי בוונציה, החוגג 70 שנה לקיומו, יציג בתחרות הבינלאומית 20 סרטים עלילתיים מרחבי תבל. בראש חבר השופטים, שיחליט למי להעניק את "אריה הזהב", הפרס הגדול לסרט הזוכה, יעמוד (יותר נכון, ישב על כיסא גלגלים בגלל בעיות גב) הבמאי האיטלקי ברנרדו ברטולוצ'י ("הטנגו האחרון בפריז").

את הפסטיבל יפתח הלילה (ד') סרטו של הבמאי המקסיקאי אלפונסו קוארון, "כח משיכה" (מחוץ לתחרות), בכיכובם ובנוכחותם של ג'ורג' קלוני וסנדרה בולוק.

סרטים בולטים שיוצגו השנה בוונציה במסגרת התחרותית: "בנו של אלוהים" שביים ג'יימס פרנקו; "פילמונה" של הבמאי סטיבן פריירס ("יחסים מסוכנים"), בכיכובם של ג'ודי דאנץ וסטיבן קוגן; The Zero Theoren של טרי גיליאם, איש חבורת מונטי פייטון, עם הכוכב האוסטרי זוכה שני האוסקרים כריסטופר וולץ, מאט דיימון וטילדה סונטון; אנה ערביאה" של עמוס גיתאי הישראלי, עם יובל שרף, שרה אדלר, אסי לוי ואורי גבריאל, המציג תמונה מיום בחיי קהילה יהודית-ערבית באזור התפר בין יפו לבת-ים; "מתחת לעור", בבימויו של ג'ונתן גלזר ובכיכובה של סקרלט ג'והנסון; "ג'ו" של דיוויד גורדון גרין, בכיכובו של ניקולס קייג', שיוכל לפגוש בפסטיבל קרובת משפחה, הבמאית הצעירה גאיה קופולה, נכדתו של הבמאי פרנסיס פורד קופולה, שתציג בפסטיבל את "פאלו אלטו", עם ואל קילמר, אמה רוברטס וג'יימס פרנקו; Parkland של הבמאי פיטר לאנדסמן, עם ז'אק אפרון ובילי בוב ת'ורנטון; ו"סיפורי נשים" של השחקנית היאם עבאס ("עץ לימון"). 


ג'ורג' קלוני. אחד מהכוכבים הרבים שיגיעו הערב לפסטיבל ונציה. צילום: רויטרס

בתחרות הראשית יוקרנו גם סרטים תיעודיים, ביניהם "הבלתי ידוע ידוע", בבימויו של ארול מוריס, המגיש פורטרט בלתי מחמיא של דונאלד ראמספלד, שר ההגנה בממשל בוש ג'וניור ואדריכל המלחמה בעיראק.

הכוכבת קלאודיה קרדינלה (74) תגיע לוונציה כדי לחנוך את קטגוריית הסרטים הקלאסיים המשוחזרים: "זוכרים את דולי בל" (1981) של אמיר קוסטוריצה, "חג שמח מר לורנס" (1983) של נגישה אושימה, "פרובידנס" (1977) של אלן רנה , "ידיים מעל העיר" (1963) של פרנצ'סקו רוסי, "פאיזה" (1946) של רוברטו רוסליני, "קלמנטיין יקירתי" (1946) של ג'ון פורד ו"סנדרה" (1965), בכיכובם של קלאודיה קרדינלה וז'אן סורל.

פרסי "מפעל חיים" יוענקו השנה לבמאים ויליאם פרידקין ("הקשר הצרפתי", "מגרש השדים") האמריקאי, לפולני אנדז'יי ויידה ("פנינים ואפר", "אהבה בגרמניה"), לכבודו יוקרן סרטו האחרון "איש התקווה", אודות מנהיג הפועלים לך וולנסה, מנהיג "סולידריות" האגדי שעשה היסטוריה, ולאיטלקי הוותיק אטורה סקולה ("משפחת המלוכלכים"), שיציג את סרטו "סקולה נזכר בפליני", סרט נוסטלגי על יחסיו עם הבמאי הדגול פדריקו פליני.