נשיא ארה"ב ברק אובמה אמנם עסוק בימים האחרונים במצב בסוריה ובאפשרות שהצבא האמריקאי יתקוף את דמשק, אבל הוא התפנה הלילה (בין שלישי לרביעי) כדי לחוות את דעתו גם על הסרט החדש, "המשרת", ולספק גילוי מפתיע על האיש הכי חזק בעולם.

אובמה הודה בראיון רדיו כי הוא בכה כאשר צפה בסרט. "חשבתי לא רק על המשרתים האפרו אמריקאים שעבדו בבית הלבן", אמר אובמה, "אלא על דור שלם שהיו מוכשרים, אבל לא היו יכולים למצוא את הפוטנציאל שלהם בגלל האפלייה".

אובמה לא הסתפק רק במסר כללי והתייחס גם לאחת מכוכבות הסרט, ידידתו אופרה ווינפרי. "אופרה שלי, היא יודעת לשחק", אמר אובמה. הנשיא גם סיפר כי הדבר האהוב עליו בסרט היה הבדיחות שהשמיע קובה גודינג ג'וניור.

"המשרת", בכיכובם של פורסט וויטאקר ו-ווינפרי, מספר את סיפורו של ססיל גיינס, אפרו אמריקאי ששירת שמונה נשיאים בבית הלבן ונכח לצידם בכמה מהרגעים הסוערים בתולדות ארה"ב. הסרט נעשה בהשראת סיפורו האמיתי של עובד הבית הלבן יוג'ין אלן, ששירת בבית הנשיא מהשנים 1952-1986.

הסרט זכה להצלחה גדולה מאז יצא לקופות בארה"ב, אבל היו גם כאלו שהשמיעו נגדו ביקורת וטענו כי הוא לא נאמן לסיפור העמיתי של אלן. אחד מהם היה בנו של הנשיא לשעבר רולנד רייגן, שטען כי אביו הוצג בסרט כגזען.


בוכה וצוחק, אובמה. צילום: רויטרס