חובבי הספר "50 גוונים של אפור" יצטרכו להתאזר בעוד קצת סבלנות, מאחר ויציאת הסרט המבוסס על רב המכר, נדחה לשנת 2015, כך הודיעו היום (ד') אולפני יוניברסל. תאריך היציאה המקורי של הסרט היה ה-1 באוגוסט 2014, אבל עכשיו הוא מתוכנן להגיע לבתי הקולנוע ב-13 בפברואר 2015, בדיוק בזמן לוולנטיינז דיי. 

אולפני יוניברסל לא נתנו סיבה רשמית לדחיה בתאריך היציאה של הסרט, אבל הליהוק לתפקיד הראשי, לדמותו של כריסטיאן גריי, עבר שינוי לאחרונה. צ'רלי הונאם, כוכב תוכנית הטלוויזיה "ילדי האנרכיה", הודיע בחודש שעבר שהוא מוותר על התפקיד, שישה שבועות אחרי שלוהק אליו.

את מקומו של הונאם יתפוס השחקן הצפון-אירי, שמשמש גם כדוגמן של קלווין קליין, ג'יימי דורנאן בן ה-31. ההודעה על ליהוקו של דורנאן ניתנה כעשרה ימים לאחר פרישתו של הונאם מהתפקיד. את התפקיד הנשי הראשי תגלם בסרט השחקנית האמריקאית, דקוטה ג'ונסון ואת הסרט יביים סאם טיילור-ווד.


דורנאן, הוקפץ לתפקיד הראשי ברגע האחרון. צילום: רויטרס

למי שבכל זאת לא מכיר את הספר אפשר לספר שהוא מתאר את מערכת היחסים הסוערת בין הסטודנטית לספרות אנסטסיה לבין היזם העשיר והמסתורי גריי. הצילומים של הסרט המצופה כל כך אמורים להתחיל בתחילת החודש הבא.

את הספר כתבה הסופרת הבריטית אי. אל. ג'יימס והוא התפרסם ב-2011. הספר מיד הפך לתופעה וייצר סביבות תנועת פולחן שלמה. הספר תואר כ"פרונו לאימהות" על ידי המבקרים, אבל הספר הראשון בסדרה של שלושה ספרים, הפך להיות הספר בכריכה רכה שהגיע הכי מהר למכירות של מיליון עותקים בבריטניה.