אחרי ציפיות רבות, עומד להפציע אלבום הבכורה המסקרן של איטן סלומון. "התלבטתי רבות מה אשיר בו ולגבי הכסף שזה דורש", היא משתפת, וזה די מפתיע בהתחשב בעובדה שסלומון (29) היא נסיכה אמיתית בתחום המוזיקה ולרשותה עומדים היועצים הטובים ביותר בתחום: אביה המנצח הבינלאומי דורון סלומון ואימה ניצה שאול. לו רצתה, הם לבטח יכלו לפתור לה לפחות את הבעיה הכספית הכרוכה בהוצאת האלבום.

"זה שיש לי תמיכה אינסופית מהבית מהווה יתרון לא מובן מאליו ולא הייתי מחליפה את זה בשום דבר אחר", אומרת יורשת העצר לבית סלומון-שאול, "אבלזה לא אמור למנוע ממני לרצות לפעול עצמאית, אבן אחרי אבן, בלי הנחות. אולי השם שלי מקנה לי בשלב ראשון תשומת לב, אבל בסופו של דבר חובת ההוכחה עלי. אם לא אספק את הסחורה, זה בכלל לא ישנה מי המשפחה שלי. ובאשר לכסף, חשוב לי להשקיע בעצמי באלבום".


איטן סלומון, נסיכה מוזיקלית. צילום: ינאי יחיאל, יח"צ

זאת לא סתם משפחה, אלא ממש שושלת: סבה, נגן הקרן הורסט סלומון, היה ממייסדי התזמורת הפילהרמונית הארץ ישראלית, וחיי הוריה סובבים סביב המוזיקה. אין פלא שאיטן (שם של פרח, לידיעתכם), שנולדה בלונדון בעת שהות הוריה שם, צמודה מגיל 5 לפסנתר.

"קיבלתי חינוך קלאסי הארד קור", היא מטעימה. כשהתחילה לשיר, גם השירה שלה זרמה בכיוון קלאסי: "זה היה ברור לגמרי שאהיה זמרת אופרה, אולי בעקבות סבתא שלי, ששרה באופרה".

נו?
"בגיל 14-15 התחלתי להימשך יותר לעולם המשחק ולמדתי במגמת תיאטרון בתיכון. משם הגעתי לפופ, גם אם המוזיקה הקלאסית תהיה תמיד חלק מההוויה שלי, אם כי אין לה ביטוי באלבום שבדרך, המתבסס על סאונדים אלקטרוניים מתוכנתים".

מדוע קראת לאלבומך "לפני ואחרי"?
"בעקבות תאונת דרכים שעברתי לפני כחמש שנים, ונפצעתי קשה מאוד. רכב נכנס בי, תוך כדי רכיבה על אופניים ברחובות תל אביב. נפגעתי בראש, בכבד, בכליה וגם חטפתי שבר בקרסול. למרות שמדובר באלבום שמח, השפעת התאונה, שבה הייתי במצב של טוטאל לוס, מבצבצת בין השורות. היום אני להקת הפלטינה (צוחקת). הפלטינות שבי מצפצפות בכל מקום".

על מה את שרה באלבום?
"על ערב רב של נושאים, ביניהם רק שיר אהבה אחד, המוקדש לבעלי דן, העוסק בסאונד, אבל לא איתי. כאן אנחנו עושים הפרדה בריאה. בין השאר, אני נוגעת בתרבות הריאליטי שהשתלטה עלינו ב'שיר האודישנים'. ליהיא גרינר הצטלמה עם הרוח הספורטיבית שלה לקליפ שלו".

את נכנסת בתופעה?
"יש לי סלידה ממרכיבים בתופעה, אבל אני גם מכורה לה, כצופה בתכניות האלה מכל הבא ליד".