ג'ימי פאלון לקח הלילה (ג') לראשונה את המושכות של תוכנית הלילה האייקונית "הטונייט שואו" של רשת NBC. פאלון שהחליף את ג'יי לנו החזיר את התוכנית לביתה המקורי בניו יורק, לאחר היעדרות של יותר מ-40 שנה. כוכבים רבים באו לברך את פאלון בערב הראשון שלו, בניהם רוברט דה נירו, מייק טייסון וליידי גאגא. 

עוד אורחים מפתיעים שקפצו לבקר היו טינה פיי, ג'ואן ריברס, ראש עיריית ניו יורק לשעבר רודי ג'וליאני, שרה ג'סיקה פארקר, ג'ו ניימת', מריה קארי, קים קרדשיאן וסטיבן קולבר. כולם הגיעו כדי לעזור לפאלון לעשות את המעבר לכיסא של לנו בצורה קלה יותר. 

מצעד האורחים הלא צפויים צעד לבמה לאחר שפאלון סיפר בדיחה כי יש מישהו שחייב לו מאה דולר לאחר שהתערב איתו כי הוא לא באמת יזכה לשבת בכיסא המנחה של ה"טוניינט שואו". בשלב הזה יצא דה נירו ואחריו שורה של כוכבים, שכולם השאירו למנחה ערימה של שטרות על השולחן, עד אשר יצא קולבר ושפך כליו דלי של מטבעות. 


פאלון, התוכנית הראשונה עברה בשלום, עכשיו הוא יחכה לרייטינג. צילום: רויטרס

השחקן וויל סמית' ולהקת אירוסמית' היו האורחים היחידים עליהם ההפקה של פאלון הכריזה מראש כי הם יגיעו לתוכנית הראשונה. זהו כזכור הניסיון השני של NBC להחליף את לנו ולהחזיר את התוכנית לניו יורק. 

ברשת NBC רצו להביא פנים יותר צעירות אל משבצת השידור היוקרתית והמאוד תחרותית, במטרה להפוך להיות יותר פופולריים אצל צופים בגילאי 18 עד 34.  "אני ג'ימי פאלון ואני אהיה המנחה שלכם - בנתיים", אמר המנחה לקהל, תוך שהוא מתייחס לכישלון הקודם בניסיון להחליף את לנו. 

זו הייתה רק התייחסות אחת מתוך מספר רב של בדיחות ואמירות שקרצו לכיוון העבר הקרוב והבעייתי של התוכנית. קונאן אובראיין היה המחליף המקורי שנבחר ללנו ב-2009, אבל הרייטינג של התוכנית ירד עם החילוף, ולראשי הרשת לא הייתה סבלנות - והם נפרדו מאובראיין לאחר חודשים ספורים בלבד. 

מונולוג הפתיחה של פאלון התייחס לנושאי היום הרגילים ובעיקר לאולימפיאדת החורף, שמשודרת לפני תוכניתו ב-NBC ואמורה לסייע לו לבסס את הרייטינג שלו בשבועות הראשונים.