אחד הדברים היותר מעניינים שמתרגשים כרגע בשדות השלף של המוזיקה הישראלית, הוא "המשקפיים של נויפלד": פרויקט גדול ושאפתני של המוזיקאי והמפיק המוזיקלי הוותיק שמוליק נויפלד, ממנו השתחררו שני סינגלים לרדיו, "נסיעת חינם" בביצוע ערן צור והדואט המקסים "בדיוק אותו דבר" בביצוע סמדר אקראי ואבי בללי.

נויפלד, מהמפיקים המוזיקליים היותר עסוקים ומוערכים במקומותינו, הפיק עד היום ל"איפה הילד", ירמי קפלן, "טיפקס", אוהד חיטמן, קורין אלאל, מירי מסיקה, אריק סיני, שי עמר, יאיר זיו ועוד, והפיק והלחין למשה פרץ את הלהיט "זיקוקים", שזכה ב-2011 בתואר "שיר השנה". וזה רק על קצה הזיקוק.

בפרויקט "המשקפיים של נויפלד" משתתפים, מלבד צור, אקראי ובללי, גם מסיקה, שלמה גרוניך, דנה ברגר, בועז בנאי, בוגרי "דה ווייס" סיוון טלמור, דניאלה מילוא וליאונל פרטיין, ועוד.

"זה פרויקט שאני עובד עליו בשנתיים האחרונות, בחיפוש טקסטים ביחד עם כותבים כמו מאיר גולדברג ונועם חורב", מדווח נויפלד, "היו לי 200 שירים, מתוכם בחרתי 12 טקסטים שמדברים על לידה, מוות, אהבה לפסנתר ועוד נושאים הקרובים ללבי. 12 השירים מבוצעים על ידי 12 מבצעים שונים, שעם כל אחד מהם יש לי הכרות ארוכה. זאת הדרך שלי לבטא את עצמי. לא רציתי להתעסק בשירים בנאליים שמדברים על אהבה וזוגיות, אלא טקסטים שדורשים חפירה והרבה מחשבה".


נויפלד. "חיפשתי שירים שדורשים חפירה". צילום: יח"צ

ויש לו גם מה להגיד על התמורות בזמן, שהפכו את המפיק המוזיקלי לציר המרכזי שעליו נשענת כיום המוזיקה: "לפני הכל, יש את הצד הטכני, שנהיה חלק מרכזי בעשייה המוזיקלית ומצריך אדם שיהיה בקי במחשב וביכולת להפיק צלילים מיוחדים. מפיק גם חייב לדעת לטפל בצורה נכונה בחומרי הגלם (טקסטים, לחנים) ולראות את התמונה הכללית באלבום, או בכל שיר בנפרד. כמובן שצריך לדעת להתאים את חומרי הגלם לאמן המבצע. זה התפקיד של המפיק. אני מרבה לעבוד עם אמנים צעירים. זה משהו שאני מאוד אוהב וזה מוסיף ומעשיר אותי, ובעיקר גורם לי להביא לידי ביטוי את הניסיון שלי".

נויפלד הוא גם אוהד שרוף של מכבי ת"א כדורסל. "אני רואה בספורט ובמוזיקה הרבה מהמשותף", הוא מעדכן, "בשניהם יש הרבה רגש והרבה רצון לאתגר ולהשיג הישגים. אני מאוד אוהב כדורסל, ולא משנה מבחינתי כמה זרים וכמה ישראלים משחקים על המגרש. אני אוהב לראות משחק יפה וניצחונות. מכבי ת"א זה משהו שאני הולך איתו לא מעט שנים, וגם בתקופות הפחות טובות אני נשאר חייל נאמן שלהם".