החדשות האחרונות על השחקן סת' רוגן הן שהתגלה שהברך של מיילי סיירוס דומה מאוד לפרצוף שלו. עובדה זו, שמעריץ של סיירוס עלה עליה, הצחיקה מאוד את שני הצדדים, שמיד דיווחו על כך בטוויטר. רוגן אפילו הוסיף משחק מילים קטן על ברכיים וסמים קלים, שלא ננסה אפילו לתרגם.

אין מה לדבר, החיים של סת' רוגן דבש. הכל שופים בופים קטעים וסחתיינים. וגם דולרים כמובן. בימים אלה, מככב רוגן בן ה־32 בקומדיה החדשה "שכנים", שאותה הפיק ביחד עם חברו הטוב אוון גולדברג, שכבר שנים משמש שותפו ליצירה.

הסרט גרף 49 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון לעלייתו ובכך התייצב במקום הראשון בקופות, תוך שהוא דוחק משם את הסרט החדש של ספיידרמן, שנאלץ לפנות את מקומו אחרי שבוע אחד בלבד.

ב"שכנים" (שמציג עכשיו בבתי הקולנוע ברחבי הארץ) מגלם רוגן בחור צעיר, נשוי ואב לתינוקת שעושה את צעדיו הראשונים וההססניים בעולם המבוגרים, ומגלה לחרדתו שבית אחווה סטודנטיאלי, בהנהגתו של אליל הבנות זאק אפרון, התמקם בבית הסמוך.


רוגן בסרטו החדש, "שכנים". 49 מיליון דולר בסוף השבוע הראשון. צילום: יח"צ

אם תשאלו את הצעיר האמריקאי הממוצע, זה שפסגת שאיפותיו היא לצלם סרט פורנו חובבים במהלך חופשת סמסטר, אין בעולם הזה דבר פחות קוּל מאשר מר שמנמני עם תינוקת במנשא. ומהנקודה הזאת - הנקודה הנמוכה ביותר -סת' רוגן יוצא מנצח, שוב ושוב ושוב.

לוזר מזן חדש

הפרסונה הסת' רוגנית היא גרסה צעירה של וודי אלן או לארי דייוויד, אם תרצו. כולם לוזרים יהודים, כל אחד בוורסיה אחרת. אחד ג'ינג'י גמד, אחד ממושקף וקירח, ואילו השלישי שמנמן וקנדי. "יצרתי לוק חדש ליהודים עגלגלים", אמר רוגן בראיון ל"פלייבוי"."את הלוק בר ההשגה".

איך יהודי (בואו נודה בזה, לא קוּל), שמן (ממש לא קוּל), מקנדה (אין יותר גרוע מזה) הפך לאחד הכוכבים הכי לוהטים בהוליווד? בקלות ובטבעיות.

רוגן ושותפו אוון גולדברג נולדו בוונקובר, קנדה, בשנת 82' והכירו באמצע שנות ה־90, כשלמדו יחד לבר מצווה. המשפחות שלהם הלכו לאותו בית כנסת והשניים נהיו החברים הכי טובים, עם אספירציות קולנועיות ברורות.

כבר אז רצה רוגן להיות במאי קולנוע וגולדברג רצה להיות תסריטאי. כשהיה קטן, רוגן ראה סרטים של מל ברוקס עם אבא שלו ומאוחר יותר התאהב בפרסונה הקומית של אדם סנדלר - שניהם, כמובן, יהודים טובים.

אפשר לומר שרוגן היה ילד פלא קומי. הוא התחיל לעשות סטנד-אפ בגיל 13. ההופעה הראשונה שלו הייתה במועדון של לסביות, וכשמטרידנים ניסו להוריד אותו מהבמה, ענה להם: "אני בן 13 , בעוד 30 שנה אני אהיה בן 43 ואתם תהיו מתים".

אחר כך הוא וגולדברג החלו לכתוב את התסריט למה שעתיד היה להפוך, כעבור שנים, לקומדיה המדוברת "סופרבאד - חרמן על הזמן", סרט הנעורים שהפך את ג'ונה היל ומייקל סרה למובילי דור חדש של קומיקאים נוירוטיים.

כשרוגן עבר ללוס אנג'לס, כדי לשחק בסדרת הנעורים הגאונית של ג'אד אפאטו, "Freaks and Geeks", גולדברג נשאר בקנדה. אבל השניים נשארו בקשר, ובגיל 21 התחילו לעבוד ביחד כחלק מצוות הכותבים של התוכנית של עלי ג'י (בגילומו של סשה ברון כהן, קומיקאי יהודי נוסף).

בגדול אפשר להודות לג'אד אפאטו על הקריירה של רוגן. אפאטו, מצדו, תמיד ידע שרוגן יהיה כוכב. הוא קלט את זה עוד בימי "Freaks and Geeks", בסצנה שבה רוגן, שגילם תיכוניסט פריק וסטלן, גילה שחברה שלו נולדה עם אברי מין גבריים ונשיים.

הדרך שבה רוגן התמודד עם הסצנה הזאת, מבלי ליפול לכל הבורות שהסיטואציה טמנה לו, הייתה הוכחה לכישרון החד־פעמי שלו. את האיזון המושלם בין הומור גס וולגרי לבין רגישות כנה ושובת לב שרוגן הדגים בסצינה הזאת, ניצל אפאטו כשליהק אותו לתפקיד הסיידקיק ב"בתול בן 40" ואחר כך לתפקיד הראשי בקומדיה הרומנטית "הדייט שתקע אותי".

הסטלן טוב המזג

על פניו רוגן הוא ליהוק מפתיע לקומדיה רומנטית, בטח כשהכוכבת הראשית היא מישהי כמו קתרין הייגל, שנמצאת הרחק מחוץ לליגה שלו. אך רוגן חשף שלפעמים דווקא הסטלן המוזנח והילדותי הוא האיש שאפשר לסמוך עליו. וגם להתאהב בו.

מאז "הדייט שתקע אותי" עברו שבע שנים. רוגן כיכב בעוד שורה של סרטים, כתב תסריטים וגם ביים עם גולברג את "סוף" הקורע, שגרף מעל 100 מיליון דולר בארה"ב בלבד. באיזשהו שלב הוא כנראה ייאלץ להמציא את עצמו מחדש כדי לא להימאס, אבל בינתיים השטיק הרוגני עוד עובד היטב. בין אם הוא מגלם את הסטלן טוב הלב או סתם את השמנמן טוב הלב, די קשה לעמוד בפניו.