"צחוק בשניים", כך נקרא המופע של צמד הבדרנים דני ליאונוב וענת אביעד, שיושק היום (ה') בתיאטרון חולון. "הבדרן דני ליאונוב נולד בפורים, ומאז לא מפסיק לעשות שמח". כך כתבתי עליו לפני קצת למעלה מעשור. "הקו המנחה שלי בחיים זה לשמח אנשים", הוא מצהיר ומוסיף: "בכך יש לי, דוקטור לצחוק, הרגשה של שליחות".

אם לליאונוב תואר וירטואלי של דוקטור, אביעד, שבמרוצת השנים השילה מעל עצמה 55 (!!!) קילו, מרופדת בתעודות, כולל תואר בעבודה סוציאלית מהאוניברסיטה. היא נולדה באור יהודה של שנות ה-70 כבת יחידה למשפחה יוצאת עיראק.

"זו הייתה חייזרות לשמה. מה גם שהתגליתי כמחוננת ומאז שהייתי קטנה הקפתי את עצמי בכל מיני אנדרדוגים שהייתי עוזרת להם", היא מציינת. "כבר לפני 20 שנה עברתי קורס למספרי סיפורים בבית אריאלה".

מה עשית עם זה?
"שום דבר רציני. כל הזמן קינן בתוכי מופע יחיד, עד שפגשתי את יוסי אלפי - האיש ששינה את חיי. בעידודו יצאתי להופיע לבדי, עד שבמפגש של אמנים אמרו שיש ביניהם מישהו שיכול להתאים לי בול להופיע איתו. מי? הצביעו לי על דני. הסתכלתי עליו והתפלאתי: מה, הזמינו את שייקה לוי ולא אמרו לי? הם כל כך דומים. שאלתי עליו, ואמרו לי: זה דני ליאונוב. לא שייקה לוי. הייתי מוקסמת מהבדיחות שהוא שלף על הבמה בקצב. משם יצא החיבור בינינו, למרות כל השוני".

ליאונוב: "מספיקים הסיפורים שהיא מביאה מהמשפחה העיראקית שלה, והסיפורים שאני מביא מהמשפחה המרוקאית של אמא שלי - כדי למלא ערב מפוצץ".


אביעד וליאונוב. ערב מפוצץ. צילום: יח"צ

אביעד: "פתאום התחלנו לקחת קטעים אחד של השני, ולספר אותם כאילו אני זה  הוא, והוא זה אני. מזה צמח מופע משותף, שילוב של קומיקאית מספרת סיפורים, ושל מספר בדיחות. אנחנו מביאים געגוע להווי של פעם. אומנם יש בינינו פער של 20 שנה. אני מבוגרת מכפי גילי, 40. ולדני יש בגיל 60 מנטליות של ילד. 'השלם טוב משני חלקיו', הוא אמר. כך נהיה 'צחוק בשניים'".

לדברי ליאונוב הוא יודע בעל פה אלפי בדיחות, וטוען: "הקונץ הוא להתאים את הבדיחות לקהל". הוא מראשון לציון. שירת בצוות הווי הצנחנים עם עוזי חיטמןואלי גורנשטיין. במשך שנים היה מדריך חבורות רחוב. בעבר היה משחק להנאתו טניס, בעיקר עם ידידו המנוח, ספי ריבלין, השכן מנחלת יהודה ש"היה עושההומור גם מהמשחק".  

הצחוק טוב לבריאות, סבור ליאונוב, שלדבריו, סייע עם ההומור שלו לרבים, אבל את עצמו לא יכול היה להושיע. אשתו, שמחה (סימה), נפטרה מסיבוך בעקבות השתלת ריאה, ועד שעותיה האחרונות עודדה אותו להמשיך להופיע. אחרי מותה היה בדאון כבד. המפגש שלו עם ענת התוססת, נשואה ואם לארבעה, הוליד מופע שמגלגל את הקהל מצחוק. "כשלקהל טוב, טוב גם לי", מודה ליאונוב, וצוחק.

"צחוק בשניים", 29.5 , חמישי, 21:00, תיאטרון חולון, שד' קוגל 11.