"בימים האחרונים קרה אירוע מזעזע כאשר לוחם החטיבה, שנפצע קשה מאוד במלחמה (יום כיפור, א"ל), ספג קללות ועלבונות וכונה בשם בוגד על ידי אספסוף מעורר גועל ומעלה קבס". כך כתבו אמש (ד') חבריו ליחידה של העיתונאי אמנון אברמוביץ'.

"אמנון, שזכה בעיטור המופת על חלקו במלחמה, כונה כך על ידי מי שלא הגיעו ולא יגיעו לקרסוליו באומץ לבו ובנכונות להקריב את חייו למען המדינה. אנו, חבריו ללחימה במלחמת יום הכיפורים, חייבים להביע את סלידתנו מהאירוע. לא למענו, הוא לא זקוק לכך - אלא למען ילדינו ונכדינו במדינת ישראל", כתב יורם דורי בשם חבריו ליחידה של אברמוביץ'.

>>> רוני דניאל: אברמוביץ' ציוני אמיתי. נחצה כל גבול" * יחימוביץ': "זו חבורת ג'ובניקים"

אברמוביץ' נפצע בגזרת תעלת סואץ בעת ששירת כטנקיסט במילואים. דבריו של דורי נכתבו בעקבות הפגנה שערכו ביום שלישי בערב כ-150 אנשי ימין, עטופים בדגלי ישראל, מול אולפן חדשות 2 בקריה וקראו קריאות נגד הפסקת האש ברצועה ונגד השמאל, מה שהפך להפגנה נגד התקשורת, כשעיקר הדברים כוונו כלפי הפרשן המדיני של חדשות ערוץ 2, אמנון אברמוביץ', ששידר מהמקום. המפגינים צעקו לעברו "בוגד" ו"מחבל".

בערוץ 2 הביעו זעזוע מהדברים: "לקרוא לאחד מפצועי צה"ל הקשים ביותר, שרוף בכל חלקי גופו, בוגד? לאן נמשיך מכאן?". אברמוביץ' עצמו סירב להגיב לדברים.


אמנון אברמוביץ, החברים ליחידה נותנים גב. צילום: פלאש 90