הפרשן הצבאי של ערוץ 2 רוני דניאל יוצא הבוקר (ה') נגד מפיגני הימין, שכינו את הקולגה שלו, אמנון אברמוביץ', "בוגד". "אני מתבייש שיש אנשים שמסוגלים לדבר כך", אמר דניאל בראיון לערוץ 10, "אמנון חבר שלי גם מחוץ לשעות העבודה. הוא ציוני אמיתי ואזרח ראוי, ואילחם עבורו על זכותו להגיד את כל מה שהוא אומר".

דניאל הוסיף: "יש בינינו חילוקי עדות. הם צצים ועולים וזה מה שיפה בחברת החדשות של ערוץ 2. אנשים אומרים את דעתם. יש מגוון של דעות. מה שעשתה חבורת החוליגנים עובר כל גבול. זה בלתי נסבל ובלתי ראוי. לקרוא לאמנון 'בוגד' זה התפרקות של כל ערך".

>>> גם החברים מהיחידה בכיפור למען אמנון אברמוביץ'

דניאל סיפר כי אברמוביץ' צלצל לספר לו. "קצת דיברנו ברצינות וקצת התלוצצנו, אבל מה שנשאר אחרי הדיבורים וההתלוצציות זה התנהלות ציבורית בלתי נסבלת". דניאל גם תקף את ההסלמה בשיח הציבורי ואמר: "אני לא יכול לסבול את ההתנפלות על אזרחי ישראל הערבים, ואת מה שעשו לאורנה בנאי וגילה אלמגור. על כל משפט מתנפלים פה".

ח"כ שלי יחימוביץ', שדיברה גם היא בערוץ 10, כינתה את המפגינים "חבורת ג'ובניקים". "אין להם כנראה מה לעשות אם הם מפגינים", אמרה, "זה נורא מעצבן. אין קשר לעיטור שקיבל במלחמת יום הכיפורים. יש שיח קיצוני וההיסטוריה מעידה שכל פעם שהשיח מגיע לרמות כאלו מתרחש רצח". 

רוני דניאל

רוני דניאל, "אמנון ציוני אמיתי". צילום: ויקיפדיה