סילבסטר סטאלון הוא ההוכחה לכך שכוכבי פעולה מזדקנים לא מזדכים לעולם על הנשק והחגור, אלא פשוט מתקמבקים.

בעידן שבו גיבורי הקומיקס השתלטו כליל על ז'אנר האקשן והפעולה, כוכב סדרת סרטי "רוקי" ו"רמבו" בן ה-68, הצליח להמציא את עצמו מחדש כחלון הראווה של אימפריה קולנועית בהתהוות - "בלתי נשכחים".

לא פחות מ - 600 מיליון דולר גרפו עד כה שני הסרטים הראשונים בסדרה של חברת "ניו אימג'" של דני דימבורט ואבי לרנר, בני טיפוחיו של מנחם גולן עליו השלום. ולכן אין סיבה שהחלק השלישי בטרילוגיה, שיצא לאקרנים בסוף השבוע, לא ילך בדרכם, ויהפוך לאחד משוברי הקופות הגדולים של קיץ 2014.

הבלתי נשכחים

"הבלתי נשכחים". אקשן עשוי היטב. צילום: יח"צ

בעידן שבו שחקנים צעירים ומסוקסים עוטים על עצמם חליפות לייטקס ומחזירים שוב ושוב לחיים את סופרמן, באטמן, ספיידרמן ושאר גיבורי הקומיקס האלמותיים, מנמק סטאלון את התקמבקותו בכך שהקהל עדיין צמא לגיבורים בשר ודם, שאיתם הוא יכול להזדהות.

"אני מאמין בלתת לקהל את מה שהוא רוצה", אמר סטאלון ל"סאן פרנסיסקו אקזמינר". "אני בביזנס הזה הרבה זמן, וראיתי כל מיני סוגים של ז'אנרים באים והולכים. אבל אני חושב שאנשים עדיין רוצים לראות גברים מתנהגים בגבורה, לראות את החבר'ה הטובים מביסים את הרעים, ועושים חיים על הדרך. אם אתה מספר סיפור טוב, ויוצר דמויות מעניינות, הקהל יגיב בהתאם".

הבשורה הטובה לחובבי הז'אנר והטרילוגיה היא ש"בלתי נשכחים 3" לא נופל מקודמיו בכל הקשור לכמות סצנות האקשן המטורפות, זוויות הצילום המדהימות וההומור הגברי הפשטני המזכיר חבורת מילואימניקים שבפעם המי יודע כמה יוצאת למבצע נועז בעורף האויב. סטאלון ליהק את עצמו לתפקיד ברני רוס, המנהיג הקשוח, העשוי ללא חת, של חבורת שכירי חרב מקשישה, המתקבצת מפעם לפעם,

לצורך חיסול אויב המדינה התורן. הנבחרת כוללת קליברים כמו ג'ייסון סטיית'ם, ג'ט לי, ווסלי סנייפס, אנטוניו בנדרס ודולף לונדגרן. הטוויסט בעלילה הוא שרוס מחליט להיפרד מאחיו לנשק ולגייס במקומם חבורה צעירה ומורעלת, כדי לתפוס את הנבל התורן.

 הוא מצרף את קונרד סטונבקס (מל גיבסון) אחוק לשעבר, שחצה את הקווים והפך לסוחר נשק חסר עכבות, המוכר את שירותיו לכל המרבה במחיר. תוסיפו לסיר המבעבע את הריסון פורד וארנולד שוורצנגר בתפקידי אורח, והתוצאה: תבשיל אקשן עשוי היטב, המצדיק שהייה במרחב המוגן למשך שעתיים.

כמי שבמשך שנים נשא לבדו בעול בסרטי האקשן שלו, מציין סטאלון כי אחת החוויות היותר מהנות שזימנה לו הטרילוגיה היא העבודה לצד הקולגות שלו שהוא כל כך אוהב: "מעולם לא נהניתי בצילומים כפי שנהניתי בסרט הזה. מה יכול להיות יותר כיף בחיים מלעבוד עם הקצפת של שחקני הפעולה בהוליווד, ולשתף פעולה עם אנשים שהשיגו כל כך הרבה בקריירה שלהם כמו מל, ארנולד, הריסון,  ווסלי ואנטוניו?".