הפקת האח הגדול החליטה להוציא את הדייר רוני מיילי מהווילה. לאחר שעבר על תקנות התוכנית וגם בעקבות דעתו הנחרצת של אחד המנחים, אסי עזר, שדרש כי מיילי יודח מהתוכנית עקב התבטאויותיו ההומופוביות כנגד לבנה "זוהרים" גוגמן או שהוא יפרוש מתפקידו כמגיש לצידו של ארז טל.

כזכור, בתוכנית של אתמול הוצג עימות חריף בין רוני וגילי מיילי לגוגמן, אבל הלילה (בין ראשון לשני) השניים תקפו שוב את גוגמן במילים חריפות וגרמו לה לבכות. "לכי תעשי פיפי בעמידה,יא מפגרת", ירה רוני מיילי לעבר לבנה במהלך עימות מילולי בין השניים והוסיף, "לכי תעמדי כמו גבר בשירותים ותעשי פיפי. את לא אשה. את תמותי רווקה, לא יהיו לך ילדים, את אשה בגוף של גבר".

עזר כעס על התבטאויותיו החריפות של מיילי נגד זוהרים ובמהלך פגישה בנושא הבהיר את עמדתו כי יש להוציא מיידית את הדייר השנוי במחלוקת, שרק לפני כעשרה ימים עורר סערה כשתקף את הדיירת טהוניה רובל בקללות גזעניות.

במהלך השידור החי של התוכנית המקוצרת, הודיעו ארז טל ועזר על סילוקו של מיילי מהבית. באותה ההזדמנות הם אף הודיעו לטהוניה רובל כי בשל מספר הקולות הרב שקיבלה היא מוצאת מרשימת ההדחה.

כשעה לאחר השידור התייחס עזר לפרשת מיילי בדף הפייסבוק שלו וכתב: "בשעות האחרונות אני מקבל עשרות הודעות טקסט + הודעות בפייסבוק וכולם מספרים לי שנכנסתי למשרדי קשת, דפקתי על השולחן ודרשתי שיוציאו את רוני מיילי מהבית אחרת אני לא חוזר להנחות את התוכנית. כותבים לי "תודה" ו"גאים בך" ושלל מחמאות. צר לי לעצור את החגיגה ולבשר לכם שנכון, רוני מיילי יצא מבית האח הגדול, אבל ממש לא בגלל שאני איימתי בשום דבר".   

"אמנם הייתי בישיבה בה התקבלה ההחלטה להוציא את רוני ונכון גם תמכתי בה, אבל אבל אני חייב לציין שההחלטה התקבלה ונתמכה על ידי קבוצה גדולה של מקבלי החלטות, ואותם מקבלי החלטות הם האנשים שעושים מדי שבוע את האח הגדול - עורכים, מפיקים ואנשי תוכן".

>>> רוצים לקבל עדכונים מדה פוסט לפייסבוק? עשו לנו לייק


רוני מיילי, יעזוב את התוכנית כבר אחרי כשלושה שבועות. צילום: גיא כושי ויריב פיין

עזר המשיך וכתב: "כן כן, זה מבאס לשמוע, כי נורא כיף להיכנס ב"רודפי הרייטינג" כפי שהם מכונים על ידי חלק מחברי בפייסבוק (אלה שלעולם לא רואים האח הגדול אבל תמיד כותבים סטטוס עליו בסיום כל תוכנית), אבל ההחלטה להוציא את רוני מיילי מהבית לא הגיעה משום אולטימטום של שום מנחה הומו שמייצג את הקהילה, אלא מקבוצה של אנשים שהתוכנית חשובה להם ומה שהיא מייצרת חשוב להם, מאד. חלקם סטרייטים, חלקם גאים, אבל זה ממש לא קשור למערך השיקולים. אני גאה על ההחלטה וגאה במי שהחליט לקחת אותה, ואני גם גאה בתוכנית שאני עובד בה מאד". 

"לא איימתי בהתפטרות", חתם עזר את דבריו, "ממש לא היתה לי כוונה לעשות זאת, כי פשוט לא הייתי צריך. וזהו. ולכל מי שכתב לי ב-24 שעות האחרונות שאני צריך "להתבייש בעצמי" ושאני עושה "עוול לקהילה" וכו', יש לי רק דבר אחד להגיד- תעשו עשירית ממה שעשיתי בשביל הקהילה בשנים האחרונות ואז נדבר. כפיים. לילה טוב".