אני נמצאת כרגע בצומת דרכים בחיי. אני לא מרוצה ממקום עבודתי בו אני עובדת 13 שנים, וחושבת על שינוי בקריירה אך חוששת לפעול, גם כי בעלי לא עובד כבר ארבעה חודשים. מה כדאי לעשות?

אלון גל עונה

את חשה חוסר מימוש עצמי. זה לא מאתגר אותך יותר, ואז את חווה את השגרה כשיעמום ולא כדבר מאתגר, ואז בשעה שתיים בצהריים הנשמה שלך מאותתת לגוף על העייפות. אז בואי ואתן לך טיפ קטן: עוד לא ראיתי פעם אחת מצב שבו אם רוצים להתחיל אז לא מתחילים מההתחלה. תמיד שואלים אותי 'אני לא יודע מאיפה להתחיל' - אז מה אני עונה מיד? להתחיל מההתחלה! מה זאת אומרת מאיפה אתה מתחיל? רק מההתחלה!

וגם את צריכה להתחיל מההתחלה. את רוצה להיות מדריכת פילאטיס? אז תתחילי להסתובב ולחפש. תמצאי מכון שבו את יכולה לתת שיעורי פילאטיס, תתחילי אפילו רק שעה בשבוע ותצברי לקוחות. תתחילי לאט לאט בתוך עבודתך הקיימת, מבלי לאבד אותה, לבנות לך את המבנה הבא שבו את רוצה להתפתח לתוכו, ובמקביל - שכבר יהיה לך שעה במכון אחד ושעה נוספת במכון אחר. לאחר מכן תתחילי לעשות גם קבוצה ראשונה בבית, ואחר כך תשכרי לך מקום קטן ותתחילי להתפתח - מאיפה מתחילים? נו - מתחילים מההתחלה! זה החוק בחיים! אי אפשר להתחיל לא מההתחלה.

וגם אם יש לך תינוק בן שנה וחודש, אני בטוח שתוכלי להסתדר ולמצוא זמן לשעתיים בשבוע להדרכת פילאטיס. ברור שכן. זה החיים שלך. אם את רוצה לבוא לידי ביטוי בחיים אז את צריכה לעבוד. את יודעת שמנכ"לית 'יאהו', יום אחרי שהיא ילדה היא הלכה לעבודה, כי בתפישה שלה הדבר החשוב ביותר בשבילה היה העבודה. היא אמרה לעצמה שאם היא רוצה להצליח, אז היא תשלב את התינוק עם המינוי החדש שלה לתפקיד מנכ"לית. בדוגמא זו אני רוצה להסביר לך שהכל נמצא בידינו ובהחלטתנו.

בעזרת השם בעלך ימצא עבודה, אבל עזבי אותו, את צריכה לתת לבעלך להתמודד לבד ולחשוב על עצמך, ואני אומר לך תתייחסי לעצמך - את רוצה לעשות לעצמך לאט לאט 'שיפט' מהמקום שבו את נמצאת למקום שבו את רוצה להיות - אז תתחילי מההתחלה ותתחילי לנוע - תחפשי מכונים ותציעי את עצמך, תציעי שעה אחת אפילו - ותתחילי לבנות לעצמך שם מול לקוחות, תוך כדי העבודה הנוכחית, זה החיים.

ואחרי שתתחילי להתפתח ותהיי מספיק בטוחה מקצועית תעשי את 'השיפט' המלא - אל תחכי עוד יום! מה יש לחכות? הכל שטויות במיץ עגבניות, הרי כשאת יושבת בעבודה שלך ובשעה שתיים בצהריים את מרגישה שהגוף שלך מתפרק נפשית - את לא תומכת לא בהורות שלך, לא בילד שלך ולא באף אחד - הנשמה מנצחת את הגוף בסוף! תזכרי את מה שאני אומר לך. אדם צריך להיות איפה שהנשמה אומרת לו שהוא צריך להיות! אז נכון שאנחנו לא חיים בלה לה לנד וצריך לעשות את זה תוך כדי עבודה ופרנסה וזה לא פשוט, צריך לשלם מחיר, אבל רק ככה עושים את זה - אז תזכרי איפה מתחילים - בהתחלה!