בני בן ה-25 אובחן בעבר כבעל הפרעות קשב וריכוז והשתמש בריטלין, אבל לפני חצי שנה נכנס לדיכאון והתחיל לקחת ציפרמיל. מאז שהחל להשתמש בתרופה הזו יש לו המון אנרגיה וביטחון עצמי, הוא סובל מחוסר שינה ומחוסר מנוחה. בנוסף עשה כל מיני שטויות. הוא קנה, בזבז כספים ונכנס לחובות. מה לעשות?

רפי קרסו עונה: מדובר במחלה בי פולארית. מחלה שיש בה עליות וירידות והטיפול בה צריך להיות אחר כי הוא נמצא במנייה. קניות ובזבוז כספים זה אופייני למחלה הזאת. תגרמי לבנך להקשיב לשיחה שלנו. 
בנך יכול להיות אדם מאושר ובריא אם יקבל טיפול נכון, שיוציא אותו מהמצבים הקיצוניים של העליות והירידות. מה שקורה אצלו זה שהוא מצד אחד נכנס לדיכאון, ואז מצד שני ל"היי" ומבזבז כספים, מדבר מהר, מבסוט, מתחבר עם כולם, נכנס לחובות, חושב שיהיה מיליונר וכל מיני פנטזיות דומות.

כרגע הוא במצב רע והציפרמיל ממש לא מתאים לו. הוא צריך ללכת לפסיכיאטר כדי שייתן לו תרופה טובה שתרגיע אותו. מה שקורה לבנך זה לא מהציפרמיל, אלא מהמצב ומהמחלה שלו. כשיש מחלה של מניה דפרסיה, מחלה בי פולארית או מחלה מחזורית, לפעמים השינויים יכולים לגרום לצד השני של המחלה לבוא לידי ביטוי. אפשר לאזן אותו, יש תרופה שנקראת למיקטל ויש תרופות שאין להן תופעות לוואי.

מדובר במחלה שכיחה וכל פסיכיאטר יוכל לאבחן אותה בקלות. כל הסממנים שיש לו אופייניים מאוד למחלה: מדברים מהר, מבזבזים כסף, בעלי מצב רוח מרומם. לפעמים יש אנשים שמוכרים את הבית שלהם, כי מישהו הבטיח להם שיהיו מיליונרים. אל תכעסי עליו כי הוא לא אשם, אבל תדאגי לא לתת לו עוד כסף כי כשהוא במצב של "היי" הוא יבזבז את הכול.