אני בת 44 , נשואה ואם לילדים. אני לא עובדת כבר תקופה ארוכה בגלל כישלונות וחוסר הצלחה. מצד אחד, יש לי הרגשה לא טובה בגלל שאני לא יוצאת ולא מתפרנסת, אבל מצד שני אין בי את הלהט ואת הרצון לעבוד. מה דעתך?

"את לא צריכה להיות כמו כולם, יש אנשים מסוימים שאם הם לא צריכים הם לא עושים, ואת צריכה לחשוב אם את באמת צריכה לעבוד. יכול להיות שבגלגול הזה את צריכה להתפתח, ולכן יש לך בעל שמאפשר לך את זה. בית זה מקום כיפי שמאפשר לדבר, לחקור, לשתף ולהשתתף, ולדעתי בילדות שלך את לא חווית את זה. בגלל שהמקום הזה חסר לך ואת צריכה לפצות על כך, עד שלא תמלאי את החסר הזה את לא תצאי לעבוד. את צריכה ללכת לטיפול שיעזור לך למלא את הבית שהיה לך בתוך הילדים שלך, תחפשי את הפילוסופיה שמתאימה לך. בראייה אחרת אומרים שעד שאדם בונה את היסודות שלו ומפנים את השפה שלו, אז לכל הפיזיות שהוא בונה אין טעם כי הוא לא בנה את עצמו. תעשי עבודה, תדברי ותחקרי".

אני בן 34, מתעסק במסחר של יין כבר שמונה שנים, ואוהב את מה שאני עושה. הבעיה שלי היא שאני סובל מבעיות בעור כבר שמונה שנים, והן אף החמירו בחצי השנה האחרונה. אני ברוטינה שאני לא מצליח לצאת ממנה, ואני עסוק יותר מדי בבעיה עצמה. שום טיפול לא עוזר להעלים את בעיות העור, מה אפשר לעשות?

"עור משקף את מה שאנחנו רוצים להראות לעולם, וכשאין לנו סנכרון עם העור זה מראה שיש לנו איזשהו צעיף או תחפושת שאנחנו רוצים להסיר. לטבעת עור בקשתית העין קוראים בשפה המקצועית 'scarf) 'scarf ring = צעיף), ובתפיסה של הראייה האחרת שנבנתה על האירידולוגיה הרגשית, קשה לאדם להסיר את הצעיף שהוא רוצה להסיר (להתפשט). אתה צריך להבין מה קשה לך ולהפשיט מהחיים שלך בשביל להיות מי שאתה. על פי התפיסה של הראייה האחרת, אנחנו חיים בעולמות מקבילים, ויש לנו עולם מאחורי עולם כשאנחנו מדברים על השרשרת הדורית. אתה עוסק במסחר יין שמונה שנים, ושמונה שנים אתה עם בעיות עור".


צילום: ingimage/ASAP

"לכל עולם שאנחנו עוסקים בו יש את התדר שלו, ויש משהו שלא הסתנכרנת איתו בעולם היין. כלומר, בעולם היין יש הרבה אנינות טעם שצריך להגדיר במדויק, ואם אתה לא יודע להגדיר את הטעם במדויק, אז פספסת. לפי מה שאני מבינה, לא באת ממשפחה אנינת טעם, וזה אומר שקפצת הרבה מאוד רצפים בשרשרת הדורית, וקשה לך עדיין לסנכרן את אנינות הטעם הזאת עם מי שאתה, עם המקום שהגעת ממנו, ועם המקום שאתה נמצא בו היום. לסוג האנשים שאתה עובד איתם ולדרישות שלהם יש הרבה דיוק, וזה דורש ממך שינוי די.אן.איי, ושינוי כזה זה דבר לא פשוט שגובה מחיר גדול מאוד. הגוף מגיב לכל התפתחות עד שמסתנכרנים, ואיברים מדברים רגשית לפני שהם מאותתים פיזית. תהיה קשוב לגוף ולהתפתחות שלך ותקבל את אנינות הטעם".

אני בת 48, לפני 13 שנה התגרשי, ומאז אני לא מצליחה למצוא זוגיות. כשאני יוצאת עם גברים אני נפגשת אתים פעם או פעמיים וזה פשוט לא קורה, כי מי שאני רוצה לא רוצה אותי ולהיפך. אני מאוד מיואשת ואני מרגישה שאיבדתי את האמון במערכות יחסים. למה אני לא מצליחה לייצר
זוגיות?

"את אומרת שאת רוצה שתהיה לך זוגיות, אבל את לא באמת מתכוונת לזה, ולדעתי אין לך בכלל צורך בזה. הסיבה היחידה שאת רוצה להיות בזוגיות היא בגלל שאת חושבת שצריך להיות. אני רואה אותך כבן אדם עצמאי ומצליח, בן אדם שעושה דברים לבד ונהנה להיות לבד. את לא תלותית ולא נשענת. יש לך הרבה לתת והרבה ללמד. לדעתי, יש אצלך בלבול במושגים ובמה שאת מראה, ואת למעשה רוצה חברות ולא זוגיות".

"על פי הראייה האחרת, הסוד הוא בהבנה, ואם אנחנו לא מבינים מה אנחנו רוצים, אז הסוד לא יקרה. את צריכה להגדיר את מה שאת רוצה ולהגיד - 'אני צריכה חברות', ומעצם ההבנה הזו תהיה לך זוגיות. בעבר את דרשת דברים אחרים שלא התאימו לך מבני הזוג שלך, כשגרת עם בעלך למשל סבלת מזה כי זה היה יותר מדי דביק בשבילך. אז תגדירי במדויק מה את רוצה ואם תחיי מהמקום הזה הזוגיות תגיע". 

מתוך תוכניתה של שלומית תמיר, כל יום שני ב־ 20:00 ב"רדיו ללא הפסקה".
הביאה לדפוס: ליאת מלכא בלכטובסקי