"בואי נלך לאכול המבורגר", צעק לי במבטא איטלקי כבד גוספה, הבעלים של פיצריית "דה פפה" באבן גבירול. "ברור", עניתי לו בפה מלא בעודי מכרסמתחתיכת פיצה שנותרה בצלחת של אחד המלצרים. 

הייתי רעבה - והמבורגר סגר לי את הפינה בצורה מושלמת. אז מצאתי את עצמי חוצה את הכביש לכיוון "עד העצם אקספרס", סניף מהיר של רשת "עד העצם".ריח עז של טיגון באוויר ותור קל של אנשים קיבל את בטני הרעבה. ואני, כמו כל רחרחנית, התחלתי לשוטט ולגעת בכל מיני דברים אסורים. המקום מקסים, צבעוני מאוד ושכונתי - סטייל שווארמה מודרנית.

הכל כתוב בבירור על הקיר, וכל מה שצריך לעשות הוא לבחור מה בא לכם. המבורגר יעלה לכם 25 שקל. אכן מחיר מפתיע. ארוחה תעלה 42 שקל, ותכלולצ'יפס ושתייה קלה ללא הגבלה. עד כאן נשמע חביב למדי לא? אז זהו שלא.


למה לא מדיום? צילום: יח"צ

ההמבורגר המדובר הוא קציצונת ספוגה בשמן, במשקל 120 גרם. ואם תנסו לבקש שייצלו אותה במידת מדיום, תקבלו תשובה מטופשת של: "משרד הבריאות לא מרשה למכור בשר שהוא לא במידת צלייה 'מדיום וול', אז כל הקציצות שלנו עשויות מאוד". או במילים אחרות, אין מצב שהבחור שלנו יכול לשלוט במידתהעשייה של ההמבורגרים, אם בגלל גודלם ואם בגלל הכמות הגדולה שהם מוכרים".

הפנמתי את התשובה האכזרית בעודי בוהה בערימת הקציצות המצמקות להן לאט בשלולית של שמן על הפלנצ'ה. קיבלתי את כוס השתייה שלי והלכתי לילכיוון מכונות השתייה, שם אני אמורה למזוג לעצמי כמה שתייה קלה שאני רוצה. מזכיר קצת פסט פוד אמריקאי, רק חבל שהמכונה של התה קר לא עבדה,מה שהשאיר אותי עם מיני מוגזים. מוגזים או לא? כי לכולם היה טעם חלש ומהול. אמנם חינם, אבל הכי שווארמה בשוק.

והתוצאה לא איחרה לבוא. ערימת צ'יפס עשויים עד מוות (סטייל בורגראנץ') התווספה להמבורגר, שממש נעלם לי בתוך הלחמניה השמנונית. סליחה - אבלהלחמנייה הייתה האור היחיד בקצה הארוחה. טעימה, פריכה ומושלמת להמבורגר קצת יותר גדול. כזה שאני לא צריכה לחפור כדי למצוא אותו.

החשבון בסוף? 88 שקל לשני המבורגרים לא משביעים או טעימים, ערימת צ'יפס ויותר מדי פפסי מהול. מאכזב מאוד. אין שום סיבה לא לשפר את ההמבורגרים, הרי ב"בורגרים" עושים את זה באותו המחיר ובצורה טובה יותר. בכל זאת מדובר בהמבורגריה הנמצאת בלב תל אביב, והקהל הרי יודע איכות מהי.

עד העצם אקספרס, אבן גבירול 21 תל אביב.

אספרסו בר מרימים את הכפפה הטבעונית

אחרי שהגיח למודעות בתנופה אדירה וכבש את העולם, נראה כי טבעונות איננה עוד טרנד, כי אם דרך חיים. רשת בתי הקפה "אספרסו בר" תגיש תפריט טבעוני מלא ועשיר, שלשם שינוי לא נראה קליני ונטול טעם.

לאחר שהייתי שם וטעמתי, אני חייבת לומר שגם כלא טבעונית או צמחונית, רוב המנות היו מצוינות. לא רק האסתטיקה הייתה טובה, אלא גם הטעמיםהפתיעו. הרבה מהמנות נתפסות בעיניי כארוחה לכל דבר - לאו דווקא לטבעונים.

התפריט, שיוצע במקביל לתפריט הרגיל, נבנה על ידי הנטורופתית ND דפנה ריכטר ושף הרשת, עידו לב, בעידודו של פרויקט "ויגן פרנדלי".