האשמה אמריקנית חדשה וחמורה נגד ישראל: הוול סטריט ג'ורנל, הנחשב לפרו ישראלי, מדווח בידיעה המתפרסמת הבוקר (שלישי) כי המודיעין הישראלי ריגל ואסף מידע על נציגי המעצמות הגדולות, כולל ארצות הברית, במהלך השיחות עם נציגי איראן על צמצום תכנית הגרעין שלה.

אם לא די בכך, הרי שלפי הידיעה, הממשלה בראשות בנימין נתניהו עשתה שימוש במידע שהשיגה כדי לחלוק אותו עם חברי קונגרס וגורמים נוספים בניסיון לסכל את כוונות נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, להגיע להסכם עם איראן. "דבר אחד הוא לישראל ולארצות הברית לרגל אחת על השנייה, אך דבר אחר הוא כשישראל גונבת סודות אמריקניים ומציגה אותם למחוקקים אמריקניים כדי לערער את המדיניות האמריקנית", מצוטט פקיד אמריקאי בכיר שתודרך בעניין.

לטענת העיתון, הבית הלבן למד על מבצע הריגול הישראלי, מפעולות ריגול של המודיעין האמריקני שיירט תשדורות של פקידים ישראלים ששוחחו על המידע שהושג על שיחות הגרעין.

ה"וול סטריט ג'ורנל" כותב עוד כי פקידים ישראלים הכחישו את ההאשמה וטענו כי למדו על התפתחות השיחות ממעקב אחר מנהיגי איראן שעודכנו בהצעות שהגישו להן נציגי ארצות הברית ואירופה.

בשיחות הגרעין משתתפים נציגי ארה"ב, רוסיה, סין צרפת, בריטניה וגרמניה. השיחות יחודשו בסוף השבוע והגיעו לשלב קריטי שבו יוברר אם הסכם הביניים שנמצא בתוקף זה כשנה וחצי יומר בהסכם קבע. תכלית השיחות היא לצמצם את תכנית הגרעין של איראן ולמנוע ממנה אפשרות להגיע ליכולת להרכיב נשק גרעיני. ישראל טוענת כי המתווה שמתגבש הוא "הסכם רע" שיהפוך את איראן למדינת סף גרעינית ויאפשר לה "לפרוץ" לפצצה בפרק זמן קצר יחסית בלי שניתן יהיה למנוע זאת ממנה, אם תחליט להפר את ההסכם.

בעבר טענו בכירים ישראלים, כולל השר יובל שטייניץ האחראי על הנושא, כי ישראל "יודעת מה שהיא צריכה לדעת" בכל הקשור לשיחות. לפני כמה שבועות דווח כי ארצות הברית הפסיקה לחלוק את המידע על מהלך השיחות עם ישראל כפי שעשתה עד אז וזאת משום שישראל משתמשת במידע כדי לפעול נגד הממשל.

בשנה האחרונה הועלו טענות נגד ישראל בתקשורת האמריקנית כי במשך שנים ישראל מרגלת נגד ארצות הברית. ישראל מכחישה בתוקף האשמות על ריגול ואומרת כי מאז לכידתו של ג'ונתן פולארד יש הנחיה גורפת למוסד ולכל גורמי הביון בישראל שלא לרגל נגד ארצות הברית.