מליאת הכנסת אישרה הערב (שני) בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק המחמירה את העונש על מיידי האבנים לחמש שנות מאסר. בקריאה שלישית תמכו בהצעה 69 ו-17 התנגדו.בנוסף נקבע בחוק כמו-כן כי ייקבע מדרג ענישה לעבירות של יידוי אבנים או חפצים אל עבר רכב בנסיעה.בדברי ההסבר להצעה נכתב כי מטרתו של החוק היא לסייע בהתמודדות עם תופעת יידוי האבנים, שהפכה שכיחה בשנים האחרונות ושבשלה מוגשים כ-1,000 כתבי אישום בשנה. מטבע הדברים, יידוי אבנים או חפצים אחרים על כלי תחבורה במהלך נסיעתם עלול לסכן את היושבים ברכב ואת שאר הנוסעים בכביש.יו"ר ועדת חוקה, ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) הציג את ההצעה ואמר: "דוד הרג את גוליית, הפלישתי החזק ביותר באמצעות אבן, במילים אחרות אבן הורגת.


מהדיון בוועדה עלו נתונים קשים מאוד. מאות רבות של תיקים מוגשים לבתי המשפט בעבירות הללו. שליש מתיקי המעצר של פרקליטות מחוז ירושלים עוסקים בתופעה מסוכנת זו של יידוי אבנים. תופעה זו, שמסכנת חיי אדם, וזורעת חרדה בציבור, יש למגר בתקיפות. בתי המשפט נותנים עונשים קלים מאוד ביחס לעונשים שאותם קבע במחוקק גם במקרים החמורים ועל המחוקק להירתם ולסייע לרשויות אכיפת החוק, ולהעביר מסר חד משמעי בעניין זה".חברי הכנסת הערבים, שהתנגדו לחוק, אמרו כי אי אפשר להאשים את מי שזורק אבנים על "כוחות הכיבוש".ח"כ ג'מאל זחאלקה (הרשימה המשותפת) אמר: "תארו לעצמכם שהיינו מביאים בפני דיין צדק מיידי אבנים ואת מי שגרם להם לידות אבנים. את מי השופט היה מכניס לכלא? את זה שהרס את הבית, הפקיע את הקרקע, הרג את האח, או את אותו ילד שזרק אבן? אתם נטפלים לאותו אדם שהגיב לעוולות גדולים, איזו צביעות. מי שהורס בתים מקבל צל"ש אבל אותו ילד שהכעס שלו מוצדק עליו מטילים עונשים. אין צדק בחוק הזה".ח"כ חנין זועבי (הרשימה המשותפת): "אנחנו לא מדברים על חוק, אנחנו מדברים על הכיבוש. אם החוק אמור להגן על החלש אז הוא אמור להגן על אותם קורבנות שנהרגים מידי שבוע על ידי החיילים, הוא אמור להגן על אלה שנמצאים תחת האיום והסכנה של הכיבוש, של חייל שרודף בתוך הסמטאות אחרי הנערים הפלשתינים. תתארו לכם חייל עם רובה, מול נער עם אבן קטנה, איזו סימטריה יש פה? איך החייל הזה פגש את הנער? מי נכנס לחייו של מי? אם צריכים להחמיר זה עם הקליע שהורג יום יום. תתחילו לספור את ההרוגים הפלשתינים. חובה של המדוכא לגרש את המדכא".ח"כ אחמד טיבי: "יש הוראה בצבא שאם מגיעים חיילים אל אזור שיש בו הפגנה של יהודים ואחד המפגינים מתנפל על חיילים, אסור לירות בו כי הוא יהודי. באותן נסיבות כשמדובר בערבים יורים כדי להרוג, לנטרל קורים לזה. יש מקרים שיהודים תקפו קצינים ואפילו לא נעצרו. על אחד מכם יודע שדינו של פלשתיני גם אם הוא זורק אבן לא קטלנית, דינו למות. הכי מקומם זה ירי בגב".לאחר דבריו של ח"כ טיבי, אמר סגן יו"ר הכנסת חיליק בר שניהל את הדיון: "אתה יכול לבקר את חיילי צה"ל וזה בסדר, רק תזכור שבזכותם אתה יכול לקיים את הדיון הזה פה, כמו שהם שומרים עלי הם שומרים גם עליך, בג'ונגל של המזרח התיכון".הדברים עוררו את חמת זעמם של חברי הכנסת מהרשימה המשותפת וממרצ. ח"כ טיבי אמר: מה ההבדל בין מה שאתה אומר לבין הדברים של ירון מזוז?"


במהלך הדברים הוציא ח"כ בר את ח"כ זנדברג מהדיון לאחר שנקראה לסדר שלוש פעמים.חברת הכנסת ציפי לבני (המחנה הציוני) כתבה לאחר ההצבעה בדף הפייסבוק שלה: "בזמן שאבנים נזרקו הערב לעבר הרכבת הקלה בירושלים כמה קילומטרים מהכנסת, אישרה המליאה את החוק שמחמיר את הענישה כלפי זורקי אבנים שיזמתי כשרת משפטים בעקבות החרפת האלימות והטרור בירושלים לאחר צוק איתן."מברכת את שרת המשפטים שקד שהמשיכה את המלאכה ועל אישור החוק בכנסת. למערכת הביטחון ואכיפת החוק ניתנו היום עוד כלים במאבק נגד הטרור והאלימות".