חמאס הודיע היום (חמישי) כי כל הצעה להפסקת אש ארוכת טווח עם ישראל, תובא לתשומת לבם של ארגונים פלסטיניים נוספים ברצועת עזה. 

דובר הארגון, סמי אבו-זוהרי, אמר כי תנועתו עורכת שיחות עם נציגים של מגוןן הארגונים, כולל פתח, כדי לעדכן אותם על המאמצים האחרונים להשגת הפסקת אש עם ישראל. 
הוא הוסיף כי מנהיגי חמאס ערכו שיחות עם גורמים באיחוד האירופי על ההצעה לשביתת נשק, ביניהם ראש הממשלה הבריטי לשעבר טוני בלייר, ששימש עד לאחרונה כשליח הקוורטט למזרח התיכון. 

בכיר בחזית העממית לשחרור פלסטין, אמר כי הוא שמע ממנהיגי חמאס שהתנועה עדיין לא הגיעה להסכמה עם בלייר או עם כל גורם אירופי אחר לגבי ההצעה להפסקת האש. 
הוא הוסיף כי כל הדיווחים בתקשורת על הסכם קרוב עם ישראל לא משקפים את המציאות וסותרים הצהרות של מנהיגי הארגון ברצועה. 

היום דווח בעיתון "אל-חייאת" כי ישראל מסכימה למעבר ימי לרצועת עזה בתמורה לרגיעה ארוכת טווח בת שבע או עשר שנים. על פי הדיווח, יהיה בין הרצועה לבין קפריסין.

הנושא עלה בשיחות בין טוני בלייר, לשעבר שליח הקוורטט למזרח התיכון, לבין חאלד משעל, ראש הלשכה המדינית של חמאס, בדוחא, בירת קטאר.

למרות שהתפטר מתפקידו, התיווך של בלייר נהנה מתמיכה אמריקאית, אירופית, ערבית וישראלית. בשבועות האחרונים הוא נפגש עם נשיא מצרים עבד אל פתאח א-סיסי, ראש המודיעין המצרי ועם יועצו של המלך עבדאללה לענייני ביטחון, כמו גם עם גורמים ערבים וישראלים.