שלוש הצעות אי אמון הוגשו היום, כמדי יום שני, על ידי סיעות האופוזיציה כנגד הקואליציה, במגוון נושאים. ההצעות עצמן לא עברו, אך במהלך הדיון, ובעיקר כשראש הממשלה, בנימין נתניהו, עלה לנאום, החלו צעקות ורמת האינטנסיביות במליאה עלתה."שמעתי את ההתקפות עליי בכמה וכמה ישיבות סיעה בכנסת היום", פתח נתניהו את דבריו, וביקש להבהיר שני דברים: "אנחנו בעד השילוב של אזרחי ישראל הערביים בחברה הישראלית, בכלכלה, במדינת ישראל. אנחנו משקיעים בזה מאמצים רבים ואנחנו משקיעים בזה משאבים רבים. אבל באותה עת, ודווקא מתוך זה, איננו מוכנים לקבל מצב שבו חברי כנסת יתמכו במשפחות רוצחי אזרחים ישראלים ויעמדו דום למען אלה שעשו זאת".

"יש גבול, יש דבר כזה שנקרא כבוד לאומי. האם חברי פרלמנט בריטים היו עומדים דום לג'ון הג'יהאדיסט? או חברי קונגרס אמריקאים היו עומדים דום לרוצחים מקליפורניה? יש גבול. הם לא היו מקבלים את זה ואנחנו לא נקבל את זה. נפעל נגד זה", אמר ראש הממשלה. 

זחאלקה, שיושב מאחוריו במליאה קרא לו לאחר שירד מהבמה: "אתה פשיסט ומסית. אתה האחראי להסתה. חוצפן".כנהוג, אחרי ראש הממשלה, גם ליו"ר האופוזיציה יש רשות לנאום, וח"כ יצחק הרצוג אמר: "גם אני וגם רבים מחבריי סולדים ומסתייגים ממה שעשו חברי בל"ד. ח"כ זחאלקה האשים את מפלגתי בבניית מדינת ישראל והגן על עמידת הדום של חבריו. הם חצו קווים אדומים. אבל יש להיזהר בין זה לבין הפרת כללי היסוד של הכנסת, שיהיו מדרון חלקלק. הרי עוד בשל התנהגות לא ראויה יעיפו מפה ח"כים. צריך לשמור על כללי המשחק ההוגנים ולשמור על המעטפת, כי גם ככה יש לכנסת וגם למערכת המשפטית די והותר כלים לטפל בתופעה הזאת.


חברי בל״ד ברשימה המשותפת הגיבו לדברי נתניהו: "יש גבול להחזקת גופות קפואות ואי הבאתם לקבורה. בניגוד לדברי נתניהו, מדינה שמחזיקה במשך ארבעה חודשים בגופות כדי לענות משפחות נפשית, אין לה 'כבוד לאומי'. אין עוד מדינה בעולם שיש לה בית כלא לגופות, שחרר את הגופות, כי יש גבול!".