ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שני) במהלך ישיבת סיעתו לפרשת החייל אלאור אזריה, וגיבה את המ"פ של החייל המואשם בהריגת המחבל מחברון, רב סרן תום נעמן, שטען במהלך עדותו במשפטו של אזריה כי הוא ירה בניגוד לנהלים בשטח. נתניהו התייחס לאמירות הקשות והאיומים שהופנו כלפיי מפקד הפלוגה ואמר כי "אין שום מקום להתלהמות פסולה כזאת. אני אומר היום בדיוק מה שאמרתי לאבא של החייל. אני סומך על צה"ל, על הרמטכ"ל, על החיילים והמפקדים ואני סומך במאה אחוז על מערכת המשפט - היא רצינית, אמיתית והוגנת".עוד אמר נתניהו: "אני קורא לכולם להרגיע את השיח ולהשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה. יש לנו רק צבא אחד ויש לשמור עליו בדיוק כפי שהוא שומר עלינו".
בנימין נתניהו. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90"נעמן - הבן של כולנו"


מוקדם יותר התייחס לפרשה יו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג, ואמר בישיבת סיעתו בכנסת: "שוחחתי הבוקר עם הלן, אימו של רב סרן תום נעמן. אמרתי לה שעבורי ועבור רוב מוחלט של העם תום הוא הבן והאח של כולנו. הלן סיפרה לי על אביו של תום ששירת שנים רבות במערכת הביטחון ועל משפחתה המשרתת ותורמת שהשכול והטרור פקדו אותה לצערה לפני כמה שנים. היא דיברה בעצמה על אמונתה בצה"ל ומפקדיו".עוד הוסיף הרצוג, "אמרתי להלן שאני מבטא תחושה עמוקה של סולידריות עם תום כנגד מי שמנסה להרוס את הבסיס המוסרי של צה"ל ואת הקודים של אמירת האמת ושמירת החוק והנורמות הבסיסיות ביותר שלנו. אחרי השיחה חשבתי לעצמי שאני מופתע שראש הממשלה טרם צילצל להוריו של רס"ן נעמן - אם צוות לשכתו מתקשה בהשגת המספר נעביר להם אותו".אלאור אזריה. צילום: אבשלום ששוני"אזריה אמר לי שהמחבל צריך למות"


במהלך העדות שמסר נעמן בבית הדין הצבאי ביפו בשבוע שעבר, סיפר המ"פ שננזף לאחר האירוע על תפקודו בשטח על שאירע: "לפני הירי הסתכלת על המחבל, אחרי שתי שניות כשאני מבין את מצבו, אני מחזיק את הקשר ליד האוזן. הראש שלו זז בצורה מאוד חדה ואני לא מבין מה קורה. תשומת הלב שלי הייתה על הקשר ואני לא שמעתי את הירייה. זה משהו שקרה ברקע. אני מסובב את הראש ימינה והתחושה הראשונית שלי היא שהירי בוצע על ידי אחד המתיישבים. אני מסתובב ושואל מי ירה? לא חשבתי שזה חייל שלי. אני לא זוכר במדויק אם מישהו הכריז 'אני יריתי' או מישהו אמר 'אלאור'. ראיתי את אלאור עם הידיים על הנשק הולך הצידה. ניגשתי אליו ושאלתי אותו מי אישר לו לירות ולמה הוא עשה את זה? הוא ענה לי 'המחבל הזה היה חי והוא צריך למות'. כעסתי עליו שהוא עשה את זה כי בעצם בוצע ירי בתוך זירה כשאני המפקד שלו ללא אישורי. לקחתי אותו הצידה וביקשתי שיחכה ליד העמדה ולא יזוז.

לאחר דבריו, פורסמו פוסטים קשים נגדו ברשתות החברתיות, בהם נכתב בין היתר: "לא הייתי יוצא עם קצין כזה למלחמה, בטח היה מוכר אותנו", "בדיעבד עם קצין כזה עדיף לא להתגייס, שיתבייש לו, ככה למכור את הפקוד שלו? איך יחזור ויסתכל בפנים של שאר הפקודים, החברים של אלאור?", "קצין כזה יכול למכור כל חייל בשביל דרגה מזורגגת. הוי לך צבא עם קצינים כאלו. אני מתבייש בקצין הזה אני מקווה שאין כאלו הרבה בצבא. מגעיל". גם מספר הטלפון הנייד של המ"פ הופץ ברשתות החברתיות, מה שגרר מאות הודעות נאצה נוספות.