תושבי עפרה קיימו היום (שלישי) שביתת אזהרה בת יום אחד והפגנה מול ישיבת הממשלה בירושלים במחאה על החלטת בג''ץ לפנות תשעה בתים חדשים שנבנו על קרקע פלסטינית פרטית. התושבים דורשים להסדיר את חוקיותו של הישוב עפרה ובכך למנוע את סדרת העתירות לבג"ץ שבעקבותיהן נדרשת הממשלה להרוס שכונות ובתים בישוב בפרט ובהתיישבות בכלל.

שרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי) נשאה דברים במהלך ההפגנה ואמרה כי "בדרך לישיבת הממשלה ראיתי את ההפגנה המקסימה הזאת ורציתי לעצור ולהגיד כמה מילים. קודם כל להגיד שנה טובה. אני מבטיחה לכם שיש לכם נבחרי ציבור בממשלה שדואגים להתיישבות ודואגים לעפרה ושיש לכם על מי לסמוך".

השרה שקד הוסיפה כי "לא תמיד הכל מסתדר ולא תמיד הכל אפשר להגיד ולהצהיר אבל עפרה הוא ישוב גדול, מבוסס, שהממשלה בנתה ועודדה אין שום הבדל בין עפרה לבין רעננה ולבין כל ישוב אחר במדינת ישראל. אני יכולה להתחייב בפניכם שאנחנו עושים כל מאמץ על מנת להסדיר את ההתיישבות יש כמה וכמה פתרונות, אנחנו עובדים יומם ולילה על מנת לסדר את הבעיה שאנחנו מודעים אליה".

הפגנת תושבי עפרה מול ישיבת הממשלההפגנת תושבי עפרה מול ישיבת הממשלה"לא יהיו פרשים על עפרה"


כמו כן, התייחסה שרת המשפטים לניסיונות הממשלה להסדיר באופן חוקי את היישוב: "אני מבטיחה לכם לא נראה פרשים על עפרה – זה לא יקרה. אני יכולה רק להגיד לכם לפני ראש השנה שאנחנו כנבחרי ציבור גם שרי הממשלה שעוסקים בעניין גם חברי כנסת גם ייעוץ משפטי לממשלה עושים כל מה שניתן וגם בתחום המשפט, המשפט הוא יצירתי יש הרבה דרכים לפתור את הבעיות ואני מתחייבת בשם הבית היהודי וגם בשם שותפינו בליכוד שביחד נפתור את הבעיה הזאת. שתהייה לכם שנה טובה המון הצלחה אני בטוחה שבשנה הקרובה ההתיישבות תגדל תשגשג ותתחזק".   

השרה איילת שקד בהפגנההשרה איילת שקד בהפגנהח"כ יהודה גליק (הליכוד) אמר בעצרת כי "הגיע הזמן לומר: די לזמבישיזציה של יהודה ושומרון. צריך להחיל את החוק הישראלי על כל יהודה ושומרון לא בשטיקים ולא בטריקים". בפניה לנתניהו אמר גליק: "שמעתי השבוע אותך אדוני ראש הממשלה אומר שמי שדורש לפנות את ההתיישבות זה טיהור אתני. שמעתי אותך אומר על במת האו"ם 'אנחנו כאן כי זה ביתנו ואנחנו הכי צודקים בעולם. אדוני ראש הממשלה, שכנעת אותי". לבסוף אמר גליק: "הלסדום היינו? הלעמורה דמינו? איך בשם החוק עושים דבר נגד השכל, ההיגיון ונגד האנושיות?".

קוראים להסדיר את ההתיישבותקוראים להסדיר את ההתיישבותחבר הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי) מסר בנוגע להפגנה: "מגיע לעפרה שכבר כ-41 שנה בקרקע ולהתיישבות כולה להיות חוקיים. לא ארץ זרה ירשנו אלא באנו לארצינו שלנו. אני קורא לראש הממשלה וליועץ המשפטי לממשלה - עשו הכל ומיד כדי להסדיר את ההתיישבות. המדיניות צריכה להיות שלך ראש הממשלה ולא של יועצים משפטיים בדרגים שונים".