עיתון "הארץ" חשף היום (ראשון) כי החשדות בפרשה המרכזית נגד ראש הממשלה מגובים בהקלטות בהן הוא נשמע מנהל משא ומתן עם איש עסקים על מתן הטבות הדדיות. בלב הפרשה שכונתה "תיק 2000" לפי החשד ניצב ניסיון לרקום דיל בוטה בין השניים. איש העסקים ביקש מרה"מ לפעול למענו והבטיח להיטיב עמו בתמורה. אנשים ששוחחו עם נתניהו סיפרו הופתע מהראיות נגדו. יש לציין בערוץ 10 דווח כי רה"מ סייע לארנון מילצ'ן להסדר אשרה לארה"ב.

אהוד ברק התייחס לחשדות האלה בחשבון הטוויטר שלו וכתב כי מדובר ב"הלם": "ביבי לא יוכל להמשיך לכהן כרה"מ. ישרי הדרך בין שריו ייאלצו להוליכו החוצה או לאבד גם את עולמם. סוף למריחה. יום עצוב".

ביום שישי אמר בהצהרה לתקשורת פרקליטו של נתניהו, עורך הדין יעקב וינרוט, כי "כל בר דעת מבין שאם חבר קרוב מביא לחברו סיגריות כמתנה אין בזה בדל של איסור ועבירה פלילית". וינרוט ציין כי הוא מתייחס לפרשה בהתאם לפרטים שמסוקרים בתקשורת ולא מעבר לכך, ואמר כי הוא "משוכנע שכאשר יישמעו תשובותיו של ראש הממשלה בחקירה, יתברר לכל שומע שבכל הדברים האלו אין שום חשש או אבק של עבירה פלילית. בחשדות אין ממש".

וינרוט התייחס גם לפרשה השנייה עליה נחקר נתניהו, פרשה עליה מוטל חיסיון ונחשבת חמורה יותר. "לגבי הפרשה השנייה - מה שאני יכול לומר שוב מתייחס רק לדברים שפורסמו בתקשורת. אחרי ששמעתי את תשובות ראש הממשלה הייתי ונשארתי רגוע. לא מדובר בכספים, לא מדובר בהלוואה, לא מדובר במשהו שמקים עבירה", אמר וינרוט בצהרה שנתן לפני כניסת השבת. 

ראש הממשלה נחקר ביום חמישי האחרון בשנית במעונו בירושלים בחשד לקבלת טובות הנאה מאנשי עסקים בחקירה נמשכה כחמש שעות. החקירה הראשונה של ראש הממשלה התקיימה בתחילת השבוע, לאחר שצוות חוקרים בכיר בראשותו של תנ"צ כורש בר נור מפקד היאח"ה (היחידה ארצית לחקירות הונאה בלה"ב 433) הגיעו למעונו של ראש הממשלה לצורך חקירה באזהרה, שנמשכה יותר משלוש שעות, בחשד לקבלת טובות הנאה לכאורה.

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט פרסם הודעה לאחר צאת החוקרים ממעון רה"מ ומסר: "במסגרת הבדיקה ביררו חוקרי משטרת ישראל, בפיקודו של ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה, תת-ניצב כורש ברנור, שורה ארוכה של טענות לכך שראש הממשלה ביצע לכאורה עבירות מתחום טוהר המידות. הבדיקה התפתחה והסתעפה לכיוונים שונים מאלו שהחלה בהם".