במערכת הפוליטית הגיבו בחריפות לפיגוע הדריסה בשכונת ארמון הנציב בירושלים, בו נרצחו ארבעה בני אדם כשנהג משאית דהר לעבר קבוצת חיילים שעמדה במקום. ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אביגדור ליברמן הגיעו לזירת הפיגוע וקיבלו תדרוך ממפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי. לאחר מכן עזבו השניים את המקום ונסעו לישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני, שמכונס בשעה זו.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע לזירת הפיגוע ונשא דברים: "אנחנו יודעים את זהות המפגע, לפי כל הסימנים, תומך המדינה האיסלאמית. שמנו כתר על ג'אבל מוכבר, השכונה שממנה הוא יצא, ואנחנו עושים פעולות אחרות שאני לא אפרט כאן. אני בא עכשיו מדיון עם שר הביטחון, הרמטכ"ל, ראש השב"כ ואחרים, לגבי הפעולות המתבקשות. אנחנו יודעים שיש פה רצף של פיגועים, ובהחלט יכול להיות שיש גם קשר ביניהם, מצרפת וברלין, ועכשיו ירושלים. אנחנו נלחמים בנגע הזה, ואנחנו נוכל לו".

עוד הוסיף: "אני מבקש למסור תנחומים למשפחות, וגם כמובן איחולי החלמה לפצועים. אנחנו נתגבר על הטרור הזה כפי שהתגברנו על פיגועים אחרים. יש שורה של פעולות שאנחנו לא נפרט אותן כרגע, שאנחנו נצטרך לעשות כדי להבטיח שמקרים כאלה לא יישנו, שנוכל להם למקרה שיהיו ניסיונות כאלה".

ח"כ אורן חזן (ליכוד) אמר כי "פיגוע הדמים בירושלים הוא תוצאה ישירה של משפט אלאור אזריה. לצערי, כוח ההרתעה של צה"ל נפגע לאור תוצאות המשפט והוויכוח הציבורי שהתעורר בעקבותיו, מה ש׳מעודד׳ את המחבלים לצאת לפיגועים בתקווה כי החיילים וכוחות הביטחון יחשבו פעמיים אם לפתוח באש על מנת לנטרל אותם".

נתניהו וליברמן בזירת הפיגוע. צילום: מרק ישראל סלםנתניהו וליברמן בזירת הפיגוע. צילום: מרק ישראל סלם

"הלב נקרע עם משפחות ההרוגים. אני שולח איחולי החלמה לפצועים ובעיקר קורא לציבור לגלות איפוק ולתת לכוחות הביטחון לעשות את העבודה", הוסיף חבר הכנסת.

ח"כ חזן קרא לראש הממשלה ולשר הביטחון "להורות על תגובה חריפה ביותר, לאחר שיתבררו כל הפרטים וזהות המחבלים, בתקווה שנמנע את הפיגוע הבא, ונחזיר את כוח ההרתעה". 

"הפיגוע - תוצאה ישירה של משפט אזריה". אורן חזן. צילום: הדס פרוש, פלאש 90"הפיגוע - תוצאה ישירה של משפט אזריה". אורן חזן. צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שרת התרבות והספורט ח"כ מירי רגב, גם היא מהליכוד, קשרה בין הפיגוע לבין הטרור האסלאמי הגלובלי, ואמרה כי "בטרור המוסלמי המתחדש, אין הבדל בין תושב מזרח ירושלים לתושב רמאללה או טהרן. אין גם הבדל בין נשק חם למשאית או סכין מטבח".


"אנחנו נתמודד עם השורשים של הטרור הזה, בהסתה במערכת החינוך, בתקשורת הפלסטינית ובמאבק בלתי מתפשר למיגור קיני הטרור האסלאמי.

ספגנו גם היום אבדות גדולות אבל במלחמה הזו ננצח"" אמרה השרה והוסיפה כי היא "מחזקת את כוחות הביטחון ומחבקת את המשפחות השכולות ומשפחות הפצועים".⁠⁠⁠⁠

סגנית שר החוץ, חברת הכנסת ציפי חוטובלי מהליכוד גינתה בחריפות את הפיגוע בירושלים ואמרה: "העולם מקבל תשובה ברורה מצד הפלסטינים לוועידת השלום הצפויה בפריז: עוד טרור. אני חוזרת ואומרת שעל הקהילה הבינלאומית לדרוש את הפסקת הטרור והפסקת תעשיית החינוך לטרור".

עוד הוסיפה בראיון לערוץ 2: "הפיגוע נעשה על ידי אדם שגדל בג'אבל מוכבר. יש נוכחות של השכונה הזאת. לילדים שגדלים שם יש תרבות מורעלת. כששאלו את הילדים מה הם רוצים שיהיו גדולים, הם אמרו שהם רוצים להיות שאהידים. מערכת החינוך שלהם מוזנחת, והאחריות מוטלת עלינו". 

חברת הכנסת שולי מועלם רפאלי (הבית היהודי), טענה כי "האחריות לפיגוע מוטלת על הרשות הפלסטינית שמפעילה מנגנון הסתה משומן גם בתוך מערכת החינוך. התנהלותה של הרשות קיבלה עידוד מההחלטה באו"ם שנעשתה בגיבוי ממשל אובמה. מבחינתם אין שום מניעה להמשיך לקרוא לשלום כלפי העולם ולקרוא לרצח יהודים כלפי הערבים".

חבר הכנסת אל"מ במילואים מוטי יוגב אמר: "ליבנו בצער עם המשפחות השכולות שאיבדו את יקיריהן בפיגוע הדריסה האכזרי בירושלים. בתפילה לרפואה שלימה לפצועים". הוא הוסיף כי "שורש הבעיה הוא בהסתה שבמערכות החינוך ובתקשורת הפלסטינית להשמדת יהודים". לדבריו, הפיגוע הוא תוצר ישיר של משפט אזריה. יחד, ננצח כל אויב ומחבל.

ראש העיר ירושלים ניר ברקת אמר: "לצערנו אין גבול לאכזריותם של המחבלים אשר לא בוחלים בשום אמצעי כדי לרצוח יהודים ולפגוע בשגרת החיים בבירת ישראל. אלו שמסיתים ומלבים ואלו שתומכים בטרור חייבים לשלם מחיר כבד. אני קורא לתושבי ירושלים והמדינה כולה לגלות ערנות ולמרות הפיגוע הקשה להמשיך בשגרת החיים ולא לתת לטרור לנצח".