על רקע חקירות רה"מ בנימין נתניהו, ועל רקע נסיעתו החשובה והמסקרנת של ראש הממשלה לארה"ב השבוע בימים הקרובים, תקף הבוקר (ראשון) שר התחבורה ישראל כ"ץ (ליכוד) את יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ואמר כי הוא "עומד בראש מפלגה קטנה מוכן לחמם את כל הגזרה בעזה בגלל שיקולים פוליטים ולגרור את כל המערכת למלחמה".

בראיון לגל"צ הוסיף כ"ץ: "חברי קבינט לא צריכים להתלהם כדי להרוויח רווח פוליטי. התופעה של שר בקבינט שעומד בראש מפלגה קטנה מוכן לחמם את כל הגזרה בעזה בגלל שיקולים פוליטיים ולגרור את כל המערכת למלחמה היא חמורה ביותר".

לדברי השר כץ, "בנט מנסה להרחיב את קהל התומכים על חשבון אינטרסים לאומיים והדבר צריך להיקטע. אני מתכוון להלחם בנורמות של עבודת הקבינט במהלך צוק איתן"". 

בבית היהודי לא נשארו חייבים ותקפו בחריפות את כ"ץ: "השר כ"ץ מנהל קמפיין להחלפת נתניהו, הכולל הקמת מטה ותכנון מדוקדק להחלפתו, ומנסה להשיק את הקמפיין במתקפה אישית נגד שרים אחרים בממשלה. מוטב שיחזור לעסוק בפקקים בכביש 1 ובתאונות ולא יגרור את הבית היהודי לקרבות האישיים שלו נגד נתניהו"

אמש התייחס בנט לפגישת נתניהו - טראמפ הצפויה השבוע, ואמר כי זהו "מבחן חייו של בנימין נתניהו; אנחנו מאחוריך!". בנט הוסיף בחשבון הפייסבוקשלו כי " "אם בהודעתם יזכירו טראמפ ונתניהו לראשונה בקדנציה את המחויבות להקמת פלסטין, או ״שתי מדינות״ בניסוח כזה או אחר, כולנו נרגיש זאת בשנים הקרובות על בשרנו. האדמה תרעד", כתב בנט. 

"לחץ בינלאומי, חרמות, דוחות נגד ישראל, טילים, הקפאות, כבילת ידי חיילינו במאבק בטרור - כל זה יימשך ויגבר", הזהיר יו"ר הבית היהודי.  

מחשק מימין. נפתלי בנטץ צילום: יונתן זינדל מחשק מימין. נפתלי בנטץ צילום: יונתן זינדל

בנט הדגיש כי מדובר בהזמנות לדרך חדשה, כלשונו: "לאחר עשרות שנות אומללות, עכשיו ההזדמנות לבשורה, לדרך חדשה: לרדת מהקמת עוד מדינה פלסטינית, בנוסף לזו שבעזה וזו שבירדן (70% מהירדנים הם פלסטינים). עכשיו צריך לשדר עוצמה, מחויבות לשלום מתוך ביטחון, יוזמה, ריבונות.

ערכי המחנה הלאומי. פשוט מאד". 

לדברי יו"ר הבית היהודי, "זהו כל ההבדל בין שמאל לימין. השמאל תומך בהקמת מדינה פלסטינית. הימין מתנגד להקמתה". בנט אף הסביר: "כל מה שקרה לנו מאז אוסלו, ההתנתקות ונאום בר אילן יואץ וננוע במסלול הבלתי נמנע לעבר פלסטין על כביש שש. ישראל תמשיך להיות מותקפת 'מדוע אתם לא מקימים כבר את פלסטין כמו שהבטחתם' .נציגינו בעולם ימשיכו לגמגם מדיניות של 'נקים את פלסטין אבל כרגע עדיין לא'. ההזדמנות ההיסטורית בבחירתו של טראמפ תוחמץ: אם בעידן טראמפ -נתניהו ישראל בוחרת להקים את פלסטין, אין דרך חזרה". 

"שתי מילים ״מדינה פלסטינית״ הן אסון היסטורי.  אסור שהן יאמרו. זהו המבחן שלנו", כתב שר החינוך לסיום. "אני סומך על ראש הממשלה שיעמוד במשימה, ואנחנו נעמוד מאחוריו".