שר הפנים אריה דרעי התייחס היום (חמישי) בכניסה לישיבת הממשלה שהתקיימה בירושלים למשבר הקואליציוני ואמר: "ממשלות לא נופלות על דברים גדולים. אם לא יתעשתו כולם עדיף ללכת לבחירות". דרעי הוסיף: "אני  לא מתכוון להישאר בממשלה עם כאלה קלקולים". ראש הממשלה נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה לנושא המדיני: "אחר הצהריים אפגש שוב עם שליחו של הנשיא טראמפ, גרינבלט. אנחנו בתהליך הידברות עם הבית הלבן והכוונה שלנו להגיע למדיניות מוסכמת של בנייה בהתיישבות. מדיניות שמוסכמת עלינו, לא רק על הצד האמריקאי. לתושבי עמונה אני חוזר ואומר נתתי התחייבות ואעמוד בהתחייבות זו". 
                       

"בשבוע שעבר נפגשתי עם פוטין ודנו בעיקר בנושא הניסיונות של איראן להתבסס בסוריה לרבות הקמת נמל ימי", הוסיף נתניהו. "הצגנו גם ניסיון של איראן להעביר אמל"ח לחיזבאללה דרך סוריה". 

"איך אומרים החבר'ה, ביבי וכחלון כבר לא"

שר האוצר משה כחלון התייחס היום בכנס שנערך בבית ציוני אמריקה בתל אביב, אותו הנחו העיתונאים אורלי וילנאי וגיא מרוז ליחסים המתוחים בינו לבין רה"מ על רקע פתיחת תאגיד השידור הציבורי. "איך אומרים החבר'ה, ביבי וכחלון כבר לא", אמר שר האוצר בהומור. עם זאת, בסביבת נתניהו וכחלון מורידים את גובה הלהבות ומדגישים: אף אחד לא רוצה בחירות.

שר האוצר כחלון. "אני וביבי כבר לא". צילום: חיים בר שר האוצר כחלון. "אני וביבי כבר לא". צילום: חיים בר


אתמול הפתיע ראש הממשלה בנימין נתניהו, בנאום שנשא בערב גיבוש קואליציוני, במהלכו קרא לשר האוצר משה כחלון להצטרף אליו בניסיון הדחייה של פירוק רשות השידור ופתיחת תאגיד השידור הציבורי. בנאומו אמר נתניהו כי "לא מאוחר לתקן ההחלטה השגויה של התאגיד", ולאחר מכן נמסר ממשרד האוצר בתגובה כי "נתניהו ממשיך לשחק ברגשות עובדי רשות השידור. הוא כנראה שכח מי קרא להם חמאסניקים בקמפיין הבחירות וחוקק חוק שהגביל את קליטתם בתאגיד".
 
שרת התרבות והספורט מירי רגב, שנכחה גם היא באירוע, התייחסה הבוקר בשיחה עם אילה חסון ב-103FM לדברים וטענה כי לא מדובר במשבר פוליטי.  לדבריה, לפני נאומו של השר כחלון ציינו כי עליו לעזוב את האירוע מוקדם מהצפוי, ונאומו של נתניהו לא היה הסיבה לעזיבתו. "אני לא יודעת מי מדבר בשמו של שר האוצר אבל צריך להרגיע את כל החייטים ואת כל מי שמנסה לתפור מהלך שלא קיים. אני לא חושבת שיש למישהו בקואליציה אינטרס ללכת לבחירות".

ספרו לנו על מה הייתם רוצים לקרוא בעתידהצביעו והשפיעוgoo.gl