משחק קט-רגל מסקרן התקיים היום (שלישי) בצהריים בירושלים בין נבחרת הכנסת לנבחרת הבונדסטאג (FC Bundestag) מהפרלמנט הגרמני, בו ניצחה האחרונה 0:1, בתום 20 דקות מותחות, וחגגה עם הגביע. המשלחת מגרמניה צפויה לשהות במשך כשבוע בישראל, כאשר במהלך הביקור היא תזכה לקבלת פנים רשמית בכנסת.

בשנת 1987, ביקרה לראשונה בישראל נבחרת הכדורגל של גרמניה, במה שנחשב עד ימים אלה לביקור היסטורי של נבחרת כדורגל מובילה המגיעה לקיים בישראל למשחק ידידות.

שר הרווחה חיים כץ שועט לעבר השער. צילום: דוברות הכנסת, נועם ריבקין פנטוןשר הרווחה חיים כץ שועט לעבר השער. צילום: דוברות הכנסת, נועם ריבקין פנטון

לציון 30 שנה לאותה התמודדות הגיעה לארץ, ביוזמת ארגון אלנט, משלחת של חברי הבונדסטאג הגרמני המרכיבים את נבחרת הכדורגל של הפרלמנט במדינה, מתוך כוונה לסייע בשיפור יחסי ישראל עם מדינות מפתח באירופה.

אורן חזן עם הכדור. לא הצליח לכבוש. צילום: דוברות הכנסת, נועם ריבקין פנטוןאורן חזן עם הכדור. לא הצליח לכבוש. צילום: דוברות הכנסת, נועם ריבקין פנטון

בנבחרת הכנסת שיחקו ח"כ נחמן שי, שהוא גם יו"ר אגדות הידידות עם הבונדסטאג, שר הרווחה חיים כץ, סגן השר אלי בן דהן, ח"כ איתן כבל, ח"כ זוהיר בהלול, ח"כ אורן חזן וח"כ יואל חסון. מטעם המשלחת של הבונדסטאג לקחו חלק במשחק חברי פרלמנט אלברט וילר, אנדרה האן, אלכסנדר פאנק, קריסטן פטרי, סטפאן קון ומרקוס ווינברג.