בישיבת ראשי המפלגות הסכימו היום (ראשון) כל הנוכחים למעט שר האוצר משה כחלון להצעה שהעלה השר אריה דרעי, בתיאום עם ראש הממשלה, לסגור את תאגיד השידור הציבורי חוץ מאת רשת ב'. בסוף הישיבה הוחלט כי כחלון ונתניהו ידונו בנושא. ח"כ אורן חזן התייחס לכך בשיחה עם בן כספית ואריה אלדד ב-103FM וטען: "עברנו מסכת לא קלה עם עובדי רשות השידור. ראיתי את האנשים שעזבו את רשות השידור ללא פיצויים ואני לא רוצה לראות את זה קורה שוב. רייטינג נמוך אינו סיבה להוריד את הערוץ, יש בערוץ מעט תכנים יותר עמוקים מאלו שסוחפים רייטינג. אם ברצונם להעלות רייטינג ניתן לעשות זאת בדרכים אחרות. לא סוגרים ערוץ רק כי הוא לא נוח, הם מוזמנים להביא גם אותי, אני יודע לעשות זאת מצוין".

בן כספית התייחס לדבריו ואמר: "הרייטינג של מהדורת שמונה בערב בתאגיד עלה ב-25% ומדגדג את חדשות 10 לא פעם, הרבה מעל מה שהיה ברשות השידור".

"בשידור הציבורי הרייטינג הוא לא העיקר", ענה חזן, "מדובר בשידור עבור הציבור, שלא אמור להניב כסף. אם הוא יכול להתנהל לבדו מי אני שיעצור אותו? הוא אמור לעסוק בתכנים מעמיקים ותוכן אחר. התאגיד נתן במה ליצירה חדשה ולצעירים, במקום השיח הכל כך ישן שמופיע לנו היום על המרקע".
"מסכת ההדלפות במשטרה מוגזמת"
חזן אף התייחס לטענותיו של נתניהו נגד המשטרה וטען: "מה פתאום המשטרה צריכה להעסיק יועץ חיצוני? עליה לשמור על הסדר הציבורי. תפקידה של המשטרה הוא לשמור על החוק ולא להיות בטלוויזיה כל היום. כל מסכת ההדלפות הללו פעם אחר פעם היא מוגזמת, אתם יודעים שהיא לא בסדר. לא מתפקידה של משטרת ישראל להמליץ על כתבי אישום, או כיוונים חדשים אלא לחקור ולמסור ראיות. אין חוק שמסמיך את המשטרה לעשות זאת ואין שום משקל כיום להמלצותיה של המשטרה".

עריכת תוכן 103FM: איתמר זיגלמן