חבר הכנסת אורן חזן הוא הח"כ הראשון בהיסטוריה של מדינת ישראל שפותח בשביתת רעב כמחאה על פעולות הממשלה מתוך הקואליציה. הבוקר (שני) הוא שוחח עם ניסים משעל, ספי עובדיה ודרור רפאל ב-103FM והסביר את הצעד הקיצוני בו נקט: "אני מצטרף היום לשביתת הרעב של המשפחות השכולות שלקחו על עצמן את האחריות להשיב את הביטחון ביהודה ושומרון ולמנוע את הפיגוע הבא לבניית כבישים ראשיים עוקפים עבור המתנחלים. האחריות היא שלי ושל ראש הממשלה. מדובר על חצי מיליון בני אדם שעומדים בחזית ושומרים על הביטחון של כולנו. ראש הממשלה רואה עין בעין את הדברים והבטיח להעביר את הכספים". 
"רק ששבענו מההבטחות שמביאות כותרות וגלולה רגעית, אנחנו רוצים פרקטיקה, אנחנו רוצים לראות שהכסף עובר בפועל, רוצים החלטת ממשלה וסעיף תקציבי. מצבי הבריאותי קצת מעורער לאחרונה, ראש הממשלה מבין היום שהבריאות שלי היא על הכתפיים שלו, הבריאות שלי חשובה לי ולמשפחתי אך אני מוכן לשלם בבריאות בשביל למנוע את הפיגוע הבא ואת הרצח של היהודים הבא".

לשיחה הצטרף יריב אופנהיימר מארגון 'שלום עכשיו' שהתייחס לשביתת הרעב וטען: "לא תזיק לי שביתת רעב אך לא בנושא הזה. יש כאן הונאה, אין כאן עניין ביטחוני נטו אלא ניסיון להביא יותר אנשים להתנחלויות מבודדות שנמצאות בלב השטחים. לא רוצים פה ביטחון רוצים פה אוטוסטראדות לכל מאחז והתנחלות מבודדת, זה נובע מסיבות פוליטיות. לא חסרים כבישים אדומים שאין בהם הפרדה, מדוע משקיעים רק בהתנחלויות?"

השיב לו ח"כ חזן: "אתה מדבר שטויות, לא מדובר על כבישים עוקפים, מדובר על משפחות שכולות שאיבדו את היקר מכל כדי שאנחנו נוכל לקיים פה שגרת חיים תקינה, זוהי לא מניפולציה. אני חי באריאל ומסתובב ברחבי המדינה, אני נוסע בציר 60 שהוא אחד הכבישים המסוכנים במדינה, קצין הכנסת מורה לי לא לנסוע מהציר הזה כל פעם מחדש".

"הסיפור הוא לא אני אלא מאות המתיישבים ביהודה ושומרון שנוסעים בצירים האלו, אין להם קליטה בטלפון ואם קורה משהו אין לך דרך להזעיק עזרה. ראש הממשלה התחייב להעביר 800 מיליון שקלים לאמצעי ביטחון ושיפור הכבישים ביהודה ושומרון, אנחנו רוצים שההבטחה הזו תצא לפועל ולא תישאר על הנייר, יש במדינה הזו כסף והמון עודפים, הגיע הזמן להשתמש בהם. ישראל כ"ץ מחבר את הפריפריה למרכז ואנחנו כולנו רואים את המהפכה. אפשר להגיע היום מנהריה לתל אביב בשעה ורבע".

עריכה: איתמר זיגלמן