מחריף את הטון: לאחר שהג'יהאד האסלאמי הצהיר כי ש"איומי ישראל לפגוע בראשי הארגון הם הכרזת מלחמה", טען היום (שבת) ראש הממשלה בנימין נתניהו, בפתח ישיבת הממשלה, כי "חמאס אחראי לכל התקפה שיוצאת או שמאורגנת מרצועת עזה נגדנו". 

"בימים אלה יש עדיין מי שמשתעשע בלנסות התקפות מחודשות על ישראל", אמר רה"מ, שהוסיף: "היד שלנו תהיה קשה מאוד עם כל מי שינסה לתקוף אותנו או יתקוף אותנו מכל גזרה שהיא. אני מתכוון לכל גורם, פלגים סוררים, ארגונים - כל אחד. בכל מקרה אנחנו רואים את החמאס אחראי לכל התקפה שיוצאת או שמאורגנת מרצועת עזה נגדנו".

מאיר בן שבת. היועץ החדש לביטחון לאומימאיר בן שבת. היועץ החדש לביטחון לאומי

מלבד זאת, הוא ציין את מינויו של מאיר בן שבת ליועץ לביטחון לאומי החדש. לדבריו, "אנחנו נביא היום לממשלה שורה של מינויים חשובים, בראשם המינוי של מאיר בן שבת ליועץ לביטחון לאומי. מאיר היה ממלא המקום של היועץ בשלושת החודשים האחרונים, ואני החלטתי למנות אותו מינוי של קבע. אני חושב שאין ראוי ממנו לתפקיד הזה".

הוא הוסיף כי "אני בטוח שחבריי לממשלה ולקבינט הספיקו להתרשם גם הם מהתכונות שהוא מביא איתו לתפקיד, חריפות שכלו, הניסיון העשיר שלו, הבהירות שבה הוא מציג את הדברים. הוא לא מעגל, הוא לא מטייח, הוא אומר את דעתו בצורה הכי ברורה, דוגרית, ואני חושב שתהיה כאן הזדמנות למאיר, שתרם הרבה מאוד לביטחון ישראל, לתרום תרומה משמעותית נוספת לביטחון הלאומי שלה. מראש אני אומר ברכות, כי אני בטוח שהמינוי הזה, כמו גם מינויים האחרים, יתקבלו פה אחד".


סינוואר והניה. "חמאס אחראי לכל מתקפה מהרצועה". צילום: א-ריסאללהסינוואר והניה. "חמאס אחראי לכל מתקפה מהרצועה". צילום: א-ריסאללה


כמו כן, הוא סיפר לשרים כי "אנחנו מביאים היום לממשלה הרחבה של תוכנית 'מענק חימום האזרחים הוותיקים'". לטענתו, "הכוונה היא שרבע מיליון אזרחים ותיקים, שהם מקבלים הבטחת הכנסה, יקבלו את המענק הזה ולא רק מי שמתגורר באזורים קרים. משרד הרווחה מקצה לשם כך סכום של 109 מיליון שקלים. זוהי יוזמה מבורכת של השר חיים כץ, בהבנה ובהסכמה של שר האוצר וגם שלי, ואני בטוח שהממשלה תברך על זה ותעביר את זה".