האם סיפור בקשת החנינה של אלאור אזריה יקבל טוויסט נוסף? לפחות על פי מקורביו, עדיין לא נאמרה המילה האחרונה בנושא. בגלי צה"ל פורסם היום (רביעי) כי איש התקשורת, שרון גל, שמלווה את אזריה כמעט מתחילת הפרשה, עדיין לא אמר נואש ומתכוון להגיש לנשיא המדינה מכתב ובו עצומה של שרים, ביניהם כאלה בכירים, על מנת שישקול שוב את דחיית החנינה שהוגשה על ידי הנשיא. בין החתומים על המכתב נמצאים שר הביטחון, אביגדור ליברמן, שרת המשפטים, איילת שקד, והשר לביטחון פנים, גלעד ארדן, שחתמו על העניין לשקול מחדש. עד עתה חתמו על המכתב כ-40 חברי כנסת, שגם השר אלקין, ח"כ צחי הנגבי, חברי כנסת ממפלגת "כולנו" וגם חברי כנסת מהמפלגות החרדיות החליטו שכן לתמוך במהלך.

כזכור, נשיא המדינה ראובן ריבלין דחה את בקשתו של אזריה לחנינה, ואמר כי "הקלה נוספת בעונש תפגע בחוסנם של צה"ל ושל מדינת ישראל". בהחלטתו ציין הנשיא את החלטת הרמטכ"ל גדי איזנקוט להפחית ארבעה חודשים מעונשו של אזריה, וזאת "משיקולי חסד ורחמים, תוך התחשבות בשירותך הצבאי כחייל בזירה המבצעית".
 
״נשיא המדינה נתן דעתו לעבירות שבוצעו על ידך ולנסיבותיהן, לכל הדברים שנכתבו בבקשתך, לכל החומר וכן לחוות הדעת שהובאו בפניו והחליט לדחות את הבקשה", נפתחה הודעתו של הנשיא, שהמשיך וכתב כי "מעיון בחומר שהונח לפניו למד הנשיא כי בגזר הדין הביאו בחשבון בתי הדין הצבאיים את הנסיבות המועלות על ידך, המופיעות בחלקן בבקשת חנינה זו, כשיקולים לקולא, וציינו כי בהתחשב בהן הקלו עמך בדין".
 
"כמו כן, בספטמבר 2017 מצא לנכון הרמטכ"ל להוסיף ולהקל בעונשך ולהפחית ארבעה חודשים מעונש המאסר בפועל שהוטל עליך וזאת משיקולי חסד ורחמים תוך התחשבות בשירותך הצבאי כחייל בזירה המבצעית. מתוך כך סבור הנשיא כי במכלול השיקולים ולאור האמור לעיל, הקלה נוספת בעונש תפגע בחוסנם של צה"ל ושל מדינת ישראל. ערכי צה"ל ובתוכם טוהר הנשק הם יסוד מוסד בעוצמתו של צה"ל ותמיד עמדו לנו במאבק הצודק על זכותנו לבית לאומי ובטוח ובבנייתה של חברה איתנה. בהחלטת הנשיא הובאה בחשבון העובדה כי אתה צפוי לעמוד בפני הועדה לעיון בעונש שתשקול את שחרורך בעוד כשלושה חודשים". בעקבות ההחלטה, הביעו רבים תרעומת, והגדילה לעשות השרה מירי רגב שקראה לבטל את מוסד הנשיאות