משבר השבת שמאיים על הקואליציה: בניסיון לרכך את הסיעות החרדיות, הבטיח נתניהו לקדם היום (ראשון) בועדת השרים לענייני חקיקה את אישורן של שתי הצעות חוק. ח"כ דודי אמסלם מהליכוד התייחס היום (ראשון) ב-103FM למשבר השבת ולהתפטרות של ח"כ ליצמן: "אני חושב שזו הממשלה כי טובה שהייתה לעם ישראל ואני מקווה שהמשבר עם השר ליצמן שהתפטר הבוקר ייפתר בקרוב. השבת חשובה לליכוד לא פחות מאשר לחרדים, אני יהודי מסורתי והשבת חשובה לי בדיוק כמו שהיא חשובה לחרדים, אני מניח שבסופו של דבר נמצא את הכלים להביא את הנושא למקום הנכון". 
לדבריו, "יש סטטוס קוו במדינת ישראל וצריך לשמור עליו, לשבת יש ערך סוציאלי וערך יהודי. אם אנחנו לא רוצים להיות מדינה יהודית אז יש להצביע על כך, הסממנים היהודים של מדינת ישראל הולכים ונעלמים. ברמה ההלכתית עדיף לבצע עבודות בשבת לא על ידי יהודים, אין סיבה שזה לא יהיה כך ואין סיבה שלא יימצא פתרון בנושא".


על ההאשמות ב-103FM מוקדם יותר היום, של ח"כ ישראל אייכלר וח"כ לשעבר יגאל גואטה כי הליכודניקים הם אלו "שמחרחרים את המלחמה הקואליציונית", השיב ח"כ אמסלם: "נדמה לי שהם קראו הרבה ספרים של מדע בדיוני, זה על גבול הבדיחה. אני לא מעלה על דעתי שהשר חיים כץ ירצה להפיל את הממשלה. אני לא בטוח שיגישו כנגדו כתב אישום ואני מאחל שזה לא יהיה המצב".
עוד התייחס ח"כ אמסלם לטענות כנגדו כי איים על ח"כ בני בגין שהתנגד לנוסח של "חוק ההמלצות" וטען: "נעלבתי שבכלל חשבו שאיימתי עליו. התייחסו לשפת הגוף שלי והעליבו אותי, זוהי שפת הגוף שלי ואני לא מתכוון לשנות אותה, אני חושב שזו חוצפה להכפיש אותי כך. אתם באמת חושבים שאם הייתי מאיים עליו הייתי עושה זאת מול המצלמות של הטלוויזיה? זה מתאים לסטראוטיפיים הגזעניים בכל פרמטר, זה מגעיל אותי ואני בז למי שמנסה להכפיש אותי".
על הכרזות שהונפו בהפגנות אמש פתח תקווה שציירו אותו ואת ח"כ ביטן בדמות קופים אמר ח"כ אמסלם: "נראה לך שהיו מציירים את אמנון אברמוביץ' ולפיד כשני קופים? ברור שלא. אני בז לאנשים הללו, לכתבים שמנסים להכפיש את שמי כדי שישמש לסטריאוטיפ הגזעני שלהם, אנחנו נמשיך לעשות את העבודה שלנו ולשרת את עם ישראל, שיתפוצצו".
עריכה: איתמר זיגלמן