שרון גל, יוזם מכתב החנינה הקורא לחון את אלאור אזריה, התראיין לתוכניתו של רוני דניאל ב-103FM, וסיפר לו על התחושות, ההתמודדות של משפחת אזריה ועל חתימתו המידית של ראש הממשלה בנימין נתניהו על מכתב הבקשה מנשיא המדינה לחון את החייל שהורשע בהריגת מחבל מנוטרל.

"אני פוגש את הוריו של אלאור כמעט כל שבוע והלב שלי יוצא אליהם, הקושי שלהם הוא גדול. האבא צ'ארלי סבל משבץ מוחי במהלך כל תהליך המשפט של בנו והאימא מרוסקת לגמרי. יזמתי ניסיון נוסף לומר לנשיא בתמיכה של רוב חברי בית הנבחרים לגלות חמלה כלפי החייל ולעצור את החיטוט בפצע הכל כך כואב הזה. בעקבות ההחלטה שלו לא לחון את אלאור שוב צפו הקולות, שוב חזרו האנרגיות הרעות. אני בסך הכל רוצה לסייע למשפחה ולגרום לסיפור הזה להסתיים, אלאור אזריה ומשפחתו סבלו מספיק".

"איך משפחה יכולה לראות זאת ולשבת בחיבוק ידיים"

רוני דניאל התייחס לדבריו וטען: "לגרסתי, סבל המשפחה נבע רבות גם מהתנהלותה סביב האירוע. הבן שלה עשה מעשה שלא היה צריך להיעשות ולא הייתה האשמה נגדו ברצח". השיב לו שרון גל: "אני זוכר את שר הביטחון טוען כי אלאור הוא חייל שסרח עוד לפני שהגיעו לעמוד 12 בתיק החקירה נגד אלאור. איך משפחה יכולה לראות איך מחשידים את הבן שלה ברצח ולשבת בחיבוק ידיים? החייל הזה ירה במחבל שבא לרצוח, אמנם היה שכוב על הרצפה אך אינו היה כפות באזיקים. רפול היה אומר בזמנו שכל חייל שהוא שולח לקרב הוא רמטכ"ל, כדאי נחזיר את עצמנו לימים ההם".

כשנשאל איך הצטרפה חתימתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו למכתב של שרון גל סיפר: "אני הסתובבתי בכנסת בימים האחרונים, עברתי בין כל הלשכות, כולל לשכת נתניהו, שוחחתי עם אנשיו והסברתי להם כי המכתב כולל נוסח מאוד מנומס לנשיא לשקול מחדש את נושא אלאור אזריה, העברתי את הנוסח לקריאה לראש הממשלה ואחרי כמה דקות ראש הממשלה החליט לצרף את חתימתו למסמך".