על רקע סערת הקלטות יאיר נתניהו, ומספר ימים לאחר הליכודיאדה, טענה הבוקר (ראשון) שרת התרבות מירי רגב, בתכנית של אילה חסוןב-103FM, כי "לא קל להיות בן של נבחר ציבור", והוסיפה: "לא ייתכן שמשום שיאיר נתניהו הוא בנו של נבחר ציבור, ייכנסו אל המרחב הפרטי שלו. ילדיי לא מבינים מה רוצים מהילד".

"אני חושבת שמדובר בשפל המדרגה העיתונאית. זה היה מכוער בעיניי שדנו בחיים הפרטיים של אדם בשידור חי. ברור לי שתוכן ההקלטות לא מקובל וטוב שהוא התנצל על דבריו, אך אני מכירה את יאיר ואת משפחת נתניהו ואני יכולה לומר לך שהם לא מחנכים את ילדיהם להתנהג כך".

בהתייחס לטענותיו של ראש השב"כ לשעבר יורם כהן, לפיהן הוא לא המליץ לאבטח את ילדיו של רה"מ, אמרה רגב כי "הבן של ראש הממשלה נדרש לאבטחה ולכן המאבטחים צריכים ללכת אחריו לכל מקום. כששאלתי את בניי על הנושא הם אמרו לי שהם לא מבינים מה התקשורת רוצה מהילד, ושעל כל אחד לחיות את חייו כפי שהוא בוחר. לא ייתכן שמשום שיאיר נתניהו הוא בנו של נבחר ציבור ,ייכנסו אל המרחב הפרטי שלו. ילדים של נבחרי ציבור סובלים מאוד שמכיוון שהם לא בחרו בחיים הללו, משפחת נתניהו משלמת מחיר כבד בעקבות התפקיד של בנימין נתניהו, ואף ילד לא היה רוצה להסתובב עם אבטחה בביתו. בתחילת דרכי הציבורית לבתי היה מאוד קשה עם הצטרפות גורמי האבטחה לביתנו, זה לא קל להיות בן של נבחר ציבור".

רגב גם סיפרה כי "ביום חמישי חרגתי ממנהגי והחלטתי לפתוח את ישיבת הממשלה בהתייחסות להקלטה הזו. מחייבים אותנו להחזיק אבטחה שתגרום לנו להרגיש מאוימים. לא ייתכן שכשיש לידי מאבטח, ואני רוצה לדבר עם בעלי או עם חברי אחשוש שיקליטו אותי ושהדברים יופצו בתקשורת. אני מודעת לכך שאני חיה באקווריום, כמו שאר נבחר ציבור, אך אני רוצה גם שיהיה לי את המקום לשים את ראשי בשקט".

 


כשנשאלה האם ברכבה האישי היא צריכה לשקול את מילותיה, השיבה: "בוודאי, אני לוקחת בחשבון שמישהו יתעד אותי. גם אותי הקליטו בעבר כשביצעתי שיחת ועידה כהכנה למסיבת עיתונאים. יש גבול לכמה אנחנו, נבחרי הציבור, יכולים להרגיש נסחטים על ידי גורמים כאלה ואחרים, ואני שמחה שנושא ההקלטות הועלה בישיבת הממשלה, וששרת המשפטים אמרה שהיא תקדם את הנושא".

בתשובה לטענה לפיה ראש הממשלה בעצמו בחר להקליט את נוני מוזס בפרשת 2,000 באמצעות ארי הרו, טענה השרה כי "אני לא אכנס לסוגיית ההקלטות של ראש הממשלה נתניהו כי הנושא נמצא בחקירה, אך המצב כיום, בו מותר לכל מאבטח להקליט אותנו ואני כשרה לא יכולה לבצע שיחה בצורה עניינית, הוא בלתי נסבל - אנחנו בני אדם".

בתוך כך, רגב הצהירה, על רקע זכייתה במקום השני בפריימריז של הליכודיאדה, כי "יש ליהנות מכך שישנן נשים בצמרת הליכוד. שמחתי לראות זאת גם בסקר של חברת 'החדשות', בו נכתב כי 76% ממתפקדי הליכוד בחרו בי ראשונה אחרי גדעון סער. זה בעיני סקר ראוי ויפה, המראה כי נשים יכולות להתברג לצמרת". "מצד שני", הוסיפה רגב, "אני עוד זוכרת את הסקרים שהיו בבחירות האחרונות ומתייחסת לסקרים בהתאם".

בנוסף, רגב בירכה על דבריו של שר האוצר משה כחלון, לפיהם הוא לא מתכוון לפרק את הממשלה. "שמחתי לשמוע שהשר כחלון לא מתכוון לפרק את הממשלה בעקבות המלצות משטרה, יהיו אשר יהיו. בסופו של דבר ההמלצות הרלוונטיות הם אלו של היועץ המשפטי וגם הם ייבחנו בבית המשפט. יש לנו ראש ממשלה מצוין שמוביל אותנו בצורה עניינית ורצינית מול אתגרים ביטחוניים, ובהזדמנות זו אני מאחלת לו הצלחה בביקור בהודו. מדובר במדינה חשובה מאוד עבור ישראל ואני יכולה לומר לך ולציבור שאנחנו פועלים ליצור הסכם קולנועי מול בוליווד בישראל. הסכם שכזה רק יעשה טוב לקולנוע הישראלי וההודי גם יחד".

"ישנם אנשים שחיים קצת בסרט", ציינה לסיום השרה רגב. "ישנם אנשים שתפרו חליפות וטענו שאנחנו הולכים לבחירות, היו המון כותרות בעיתונים, הפגנות מול ביתו של היועץ המשפטי ועוד. כל זה לא עזר, משום שהציבור וראשי הסיעות מבינים גם יחד שהממשלה הזו היא הממשלה הנכונה ביותר לחברה הישראלית. הדמוקרטיה הישראלית מאוד יציבה ולעתים אף הופכת לאנרכיה, כשישנם פוליטיקאים שטוענים בכוח שיש להחליף את העם. אי אפשר להחליף את העם וזה היופי בדמוקרטיה. אני בהחלט חושבת שיהיה מאוד משעמם ולא מאתגר אם כולם יהיו בעדי, אנחנו בליכוד תמיד צריכים להישאר רעבים כדי לרצות להמשיך להישאר בשלטון על מנת לעשות טוב יותר לחברה ישראלית. אני מכבדת ביקורת חשובה נוקבת, ויש לנו גם הרבה מה ללמוד מביקורת שכזו, אך כשישנה ביקורת מתלהמת ולא עניינית שמטרתה להחליף את השלטון אני יוצאת כנגדה".

עריכה מטעם 103FM: איתמר זיגלמן